Z NAŠICH PODUJATÍ

23. 10. 2017 FUTBALOVÝ TURNAJ DIEVČAT

17. 10. 2017 PROGRAM PRE SENIOROV  V PENZIÓNE JESEŇ

 

12. 10. 2017 LEZENIE NA LEZECKEJ STENE PAVÚK

4. 10. 2017 DIVADELNÉ PREDSTAVENIE "TV RECEPTY"

 

21. 9. 2017 BOWLING

 

20. 9. 2017JUMPING

ŠKOLSKÝ ROK 2017/2018

 

20. 6. 2017  RAFTING NA HRONE

Na záver školského roka sme absolvovali úžasné podujatie - rafting na Hrone. Krásne počasie, slniečko,  príjemná voda a trošku pomohol aj inštruktor -  to všetko prispelo k tomu, aby sme sa cítili ako "ostrieľaní vodáci", keďže sme takmer všetci boli na vode "zelenáči". (foto)
 

13. 6. 2017 NÁVŠTEVA LANOVÉHO PARKU V TAJOVE

Odvahu, silu a vynaliezvavosť si mohli overiť žiaci nášho ŠI v novom lanovom parku v Tajove pri  Banskej Bystrici. (foto)
 

6. 6. 2017 KURZ LUKOSTREĽBY

Kurz lukostreľby mali možnosť  absolvovať žiačky ŠI 6 v priestoroch športového klubu Lukostrelec BB na Pieninskej ulici v 6. 6. 2017. Po úvodnej inštruktáži ako si pripraviť luky ku streľbe  a prvých pokusoch pod vedením inštruktora p. Moravčíka sa aj medzi dievčatami  objavili  talenty pre tento šport. Kurz sme zakončili malou streleckou súťažou. (foto)
 

11. 5. FLORBALOVÝ TURNAJ - KREMNIČKA

Po náročných  zápasoch s prvými vyžrebovanými družstvami sme dosiahli vo finále  druhé miesto. (foto)
 

3. 5  2017 STOLNOTENISOVÝ TURNAJ - ZVOLEN

Naši žiaci sa dňa 3. 5. 2017 zúčastnili  na XII. ročníku celoslovenskej súťaže v stolnom tenise vo Zvolene. Reprezentovali nás štyria žiaci zo ŠI 8, z toho dvaja sa umiestnili veľmi dobre. Druhé miesto získal Alex Kuric a tretie miesto si vybojoval Oskar Kaufman. Chlapcom gratulujeme a tešíme sa, že so cťou reprezentovali náš školský internát.  (foto)

 
 

3. 5. 2017 FUTBALOVÝ TURNAJ DIEVČAT - TURČIANSKE TEPLICE

V popoludňajších hodinách  sa zúčastnili dievčatá nášho internátu nultého ročníka  futbalového turnaja o putovný pohár v Turčianskych Tepliciach. Turnaj vyhrali dievčatá z Gymnázia z Bytče. Síce sme nezvíťazili, prehrali sme zápasy tesne o gól, pretože sme nepremenili kóóóópec šancí. Naša brankárka Monika Blahyjová ziskala ocenie za najlepšiu brankárku turnaja.  (foto) 

 

26. 4. 2017 ROZLÚČKA MATURANTOV SO ŠKOLSKÝM INTERNÁTOM

V priestoroch Europa Cinemax v Banskej Bystrici sa maturanti ročníka 2017 rozlúčili so školským internátom, ktorý im bol počas štyroch rokov druhým domovom. Po krátkom programe v podaní ich mladších spolubývajúcich a ocenení najaktívnejších žiakov (viď foto) mohli vidieť filmové predstavenie Všetko alebo nič.  Rozlúčku nakončili spoločným slávnostným obedom.

 

25. 4. 2017 AEROBIC

Aerobic  pre dievčatá školských internátov ŠI 3, ŠI 6 a ŠI  SOŠ IT pod vedením Mgr. Holíkovej sa uskutočnil v telocvični ZŠ Okružná. (foto)

 

11. 4. 2017 NOX QUAEROX – NOČNÝ ORIENTAČNÝ BEH

Dňa 11.4.2017 sa uskutočnil ďalší nočný orientačný beh dvojíc v našom ŠI. Pravidelné ročníky zvyknú bývať v novembri, tento bol výnimočný, pretože nás oslovil krúžok lezenia pre stredoškolákov pri Horoklube v Banskej Bystrici a poprosil nás o priestory a pomoc pri organizácii podujatia. Na oplátku sa do súťaže mohli zapojiť (okrem členov krúžku) aj žiaci z nášho ŠI. Štart bol o 20.00 h z ŠI-6 a na akcii sa zúčastnilo 17 dvojíc chlapcov a dievčat. Až mi bolo ľúto, že všetky ceny zobrali naši chlapci, ale zároveň ich musím pochváliť, akí sú šikovní a akú majú kondičku, keď tromfli aj lezcov z krúžku. Niet preto divu, že aj tento ročník vyhrali Slavomír Kán a Jakub Gmitter zO ŠI 8. Druhé miesto patrilo Marcelovi Kmeťovi, ktorý bežal s Emilom Holkom a tretí boli prváci Marek Podskalecký a Marek Gocník. Každá dvojica dostala diplom za účasť, posledná dvojica cenu útechy a víťazi si rozdelili vecné ceny. Všetci odchádzali s pekným zážitkom z vydareného podujatia. Viď foto.

 

5. 4. 2017 PILOXING

Netradičný šport -  PILOXING si mohli žiačky vyksúšať v priestoroch Jumpingfitu na Fončorde v Banskej Bystrici. Cvičenie sa im najmä tanečnými prvkami veľmi páčilo, ale "dalo zabrať". (foto).
 

29. 3. 2017 FLORBALOVÝ TURNAJ CHLAPCOV

 

30. 3. 2017 KOVÁČOVA BYSTRICA 

Na KOVÁČOVEJ BYSTRICI náš internát reprezentovali v prednese poézie dievčatá Nikola Chorávthová, Dominika Kytková a Alžbeta Dušeková, ktorá sa umiestnila na 3. mieste. Vo vlastnej tvorbe prezentovala svoje dielko  Veronika Hrubá. Dievčatá - ďakujeme. 

 

29. 3. 2017 ZDRAVIE NA TANIERI

Súťaž Zdravie na tanieri sa konala v ŠI 3 . Zúčastnili sa na nej tri družstvá dievčat. Téma ich zaujala, pracovali samostatne a kreatívne. (foto)  Vo vestibule bola prezentácia v príprave a aranžovaní zdravých jedál. Dievčatá a chlapci ochutnávali a hodnotili jedlá, ako napríklad Fit koláčiky a Nápoj láskavosti.

 

28. 3. 2017  VEČER PRE SENIOROV

Spevom, tancom a slovami  básnika  spríjemnili  žiaci Školského internátu denný stereotyp obyvateľom   domu pre seniorov na Belvederi.  Priniesli medzi nich  kúsok mladosti, veselosti, dobrej nálady a vyčarili úsmev na ich tvárach. (foto)  

 

22. 3. 2017 BOWLING
Svoje sily a šikovnosť si mohli zmerať dievčatá  pri bowlingu. Niektoré sa s týmto športom iba zoznamovali, ale niektoré už  iba cibrili svoju techniku.  Nakoniec me a videli sme aj pekné výkony. (foto)

 

14. 3. 2017 LEZECKÁ STENA "PAVÚK"

Fascinujúce miesto pre tých, ktorí  sem prídu prvýkrát, výzva pre tých, ktorí sa s týmto športom už stretli. Ale vždy to stojí za to. (foto)
 

21. 2. 2017  KARNEVAL

Stretnutie na jednom mieste - zmes farieb, nápadov, veselosti, hudby, smiechu a zábavy  priniesli so sebou  „sestričky, lekári, upratovačky, farmári, policajti, zombíci, vojaci...“ na karneval v ŠI. Stálo za to vidieť to. (foto)

 

20. 2. 2017  LEZECKÁ STENA "PAVÚK"

Prvé skúsenosti na lezeckej stene "Pavúk" získavali dievčatá zo ŠI 6 v pondelok v priestoroch telocvične Gymnázia JGT v Banskej Bystrici  20. 2. 2017. Dobrá nálada vládla aj medzi chlapcami zo ŠI 8, ktorí  už neboli na stene nováčikmi. Viď foto.

 

15. 2. 2017 VALENTÍNSKA KVAPKA KRVI

Pod heslo "Šťastie máme v krvi prečo ho nezdieľať" sa 13 žiakov zo ŠI Havranské zúčastnilo darovania krvi na transfúznej stanici v NFDR.Tento rok bolo 8 prvodarcov. Patrí vám poďakovanie dievčatá a chlapci./viď. foto/.

 

6. 12. 2016 MIKULÁŠ V ŠKOLSKOM INTERNÁTE

 Aj v tomto roku zavítal Mikuláš do nášho internátu. Netradične, oproti minulým rokom sme ho privítali v blízkej telocvični na okružnej ulici.(Foto)

 

23. 11. 2016 SCRABLBLE LIGA - FINÁLE

Dňa 23. 11. 2016 sa uskutočnilo záverečné vyhodnotenie scrabble ligy, ktorá prebiehala v mesiacoch október a november 2016. Hrať mohli jednotlivci, dvojice, či celé izby, chlapci aj dievčatá zo všetkých našich internátov. Víťazná dvojica Ľubica Hladká a Adam Dobrovič z ŠI-3 boli od začiatku favoritmi súťaže a ich prvé miesto preto nie je nijakým prekvapením. Druhé miesto obsadil Denis Javořík a tretie Filip Daubner - obaja z ŠI 8. V čase odovzdávania cien však Filip nebol v ŠI, preto zaňho držím diplom ja - vedúca krúžku (Patrícia Šedivoková). Víťazom gratulujem a teším sa na scrabble turnaj, ktorý bude po polročnom vysvedčení. (foto)

 

30. 11. 2017 FUTBALOVÝ TURNAJ DIEVČAT V TURČIANSKYCH TEPLICIACH

V popoludňajších hodinách sa naše dievčatá zúčastnili futbalového turnaja v Turčianskych Tepliciach.  Aj napriek tomu, že sme nevyhrali, za ich výkony sa nemusíme hanbiť a je vidno, že futbal hrať vedia. Možn nabudúce budeme mať viac šťastia. (foto)

 

14. 11. 2016 FUTBALOVÝ TURNAJ DIEVČAT

Futbalový turnaj dievčat školských internátová sa uskutočnil  14. 11. 2016 v telocvični na Okružnej ulici za účasti družstiev zo ŠI SOŠ IT, ŠI Internátna 6 a dvoch družstiev zo ŠI Havranské 3. Víťazstvo si vybojovali dievčatá zo ŠI Internátna 6, druhé miesto získali dievčatá zo ŠI SOŠ IT a na treťom mieste sa umiestnili dievčatá zo ŠI Havranské 3 A. (foto)

 

8. 11. 2016 NOČNÝ ORIENTAČNÝ BEH DVOJÍC

Dňa 8.11.2016 sa konal už 4. ročník nočného orientačného behu s názvom NOX QUAEROX (čiže "Noc hľadania"). Do súťaže sa prihlásilo až 26 dvojíc, no nakoniec sa rozhodlo bežať len 20 z nich. Za pomoci inštruktorov z Outdoor Institute Stageman Martina Babiara a Slavomíra Pačutu sme pripravili podujatie, ktoré rozvíja kooperáciu, stratégiu a plánovanie, orientáciu v teréne i na mape. Poriadne sme sa nabehali aj spotili, ale hlavne sme zažili niečo netradičné a zabavili sa. (foto)  A ako to dopadlo? Tohto roku sa nik nestratil, ani nestratil mapu, dokonca takmer všetci dobehli v časovom limite 60 min. (výsledková listina).

 

26. 10. 2016 VEČER PRE SENIOROV

Je potrebné na minulosť nezabúdať, ale si ju vážiť. A preto sme sa 26.10.2016 stretli s našimi seniormi  v školskej jedálni, aby sme ju pripomenuli a oživili. Sú to práve oni, ktorí položili základy fungovania nášho školského internátu.  Základ a podstata je v našej histórii, ktorá nás charakterizuje a to je spev, tanec a slovo. Na týchto základoch si naši žiaci pre nich pripravili kultúrny program zostavený z folklóru, moderného spevu a tanca ako aj hovoreného slova. Ako sa im to podarilo vidno na fotkách.  (foto)

 

24. 10. 2016 ZAHRAJME SA S LITERATÚROU 

Zábavno-súťažné popoludnie s literatúrou pripravil Literárny krúžok  pre žiakov nášho internátu 24. 10. 2016 o 16.30 h v priestoroch ŠI 3.

 
20. 10. 2016 JUMPING
Večer 20. 10. 2016 mali možnosť dievčatá zo ŠI 6 zoznámiť sa s JUMPINGOM  (a vybiť energiu) v priestoroch fitneska na Fončorde. Väčšina z nich sa s týmto cvičením ešte nestretla - bola to určite  zaujímavá skúsenosť. Unavené ale spokojné odchádzali dievčatá s otázkou - Kedy nabudúce? (foto)
 
 
18. 10. 2016 NEPLAČ ANNA - DIVADELNÉ PREDSTAVENIE
Dievčatá  ŠI 6  videli 18. 10. 2016 divadelné predstavenie NEPLAČ ANNA v Bábkovom divadle na Rázcestí v Banskej Bystrici.Svojrázny a nekonvenčný pohľad na život ženy, ktorý prinieslo toto predstavenie, bolo určite pre každého z nás námetom na zamyslenie.  Dávame "like" tomuto predstaveniu a odporúčame.
 
13. 10. 2016 JUMPING

Tak ako minulý školský rok aj tento chodíme s krúžkom Zdravý životný štýl cvičiť JumpingFit. Pridaj sa aj ty k nám. Máme dobrú náladu, kondíciu a dobrý pocit,že robíme niečo pre svoje zdravie. (foto)

 
5. 10. 2016 PAINTBALL
V dňoch 5.10. a 12.10.2016 si boli zahrať chlapci z krúžku Štúdio zážitku paintball v našej obľúbenej lokalite, ktorou je Sielnica. Napriek všetkým zlým predpovediam meteorológov nám perfektne vyšlo počasie a obišli sme sa bez "strát na životoch". Pre veľký záujem si paintball ešte určite zopakujeme v apríli 2017. (foto)
 
28. 9. 2016 HODINOVÁ VEŽA
Krásny septembrový deň - dievčatá zo ŠI 3 sa zúčastnili vyhliadky na Námestie SNP a okolie z bystrickej Hodinovej veže. Výstup po 101 schodoch zo 68 cm vychýlením  šikmej veže a pohľad z balkóna bol pre mnohé dievčatá nezabudnuteľný. (foto)
 
21. 9.  2016 NÁVŠTEVA KNIŽNICE MIKULÁŠA KOVÁČA
Žiaci ŠI mali možnosť navštíviť pobočku Knižnice M. Kováča na Jilemnického ulici  a zoznámiť sa s jej činnosťou počas týždňa doborovľníctva 21. 9. 2016 o 16.30 h. (foto)
 
29. 6. 2016 ŠKOLA JAZDENIA V BADÍNE
Hovorí sa, že svet je krajší z konského chrbta. Vyskúšali sme to aj my. Známky uzavreté, čo môže byť lepšie ako oddych v prírode a pri zvieratách. Ako nám to išlo dokazujú fotky.  (foto)
 
 
27. 6. 2016 VÝLET - KRÁLIKY - SUCHÝ VRCH - BANSKÁ BYSTRICA
V závere tohto školského roku sme boli na turistickej vychádtzke  z Králik na Farmu Pony, kde sme sa posilnili výborným gulášom a kofolou. Porozprávali sme sa o veselých príhodách, ktoré sme zažili na našom internáte a pokračovali sme cez Suchý vrch do Banskej Bystrice. Unavené, s otlakmi, naplnené pohľadom  na krásnu prírodu sme večer sladko zasplali. (foto)
 
15. 6. 2016 TURNAJ V NOHEJBALE

Dňa  15.6.2016 sa konal turnaj v nohejbale v ŠI pri SOŠ  IT, Tajovského 30, Banská Bystrica. Na turnaji sa zúčastnilo 5 družstiev z rôznych ŠI z Banskej Bystrice a Zvolena. Náš ŠI reprezentovali žiaci: Marcel Kmeť, Tomáš Manica, Peter Paššák - obsadili 3. miesto.  foto

 
12. 5. 2016 RAFTING
Ani v tomto roku sme nemohli vynechať jednu z najobľúbenejších aktivít  Štúdia zážitku - RAFTING NA HRONE. Rieku sme splavovali od Šalkovej cez Banskú Bystricu, Vlkanovú až na Sliač. Počasie nám dňa 12.5.2016 vo štvrtok vyšlo ideálne a nik sa neutopil. Myslím, že fotky hovoria za všetko. (foto)
                                                                                                                     

 

11. 5. 2016 MEDZINÁRODNÁ NOC LITERATÚRY

Aj v tomto roku sa Banská Bystrica zapojila do projektu MEDZINÁRODNÁ NOC LITERATÚRY. V mnohých európskych mestách sa v tento deň  predstavovali knihy európskych autorov. V historických priestoroch v centre mesta sme si aj my vypočuli  úryvky v podaní známych hercov. Bolo to pre nás nové a zaujímavé podujatie.

 

10. 5. 2016  NÁVŠTEVA HVEDZÁRNE NA VARTOVKE

Večernú vychádzku na Vartovku na Urpíne, kde nás čakal pracovník hvezdárne  sme absolvovali 10. 5. 2016.  Dozvedeli sme sa veľa nových inofmácií o našej galaxii, pozorovaní hviezd a vesmíre. Prezreli sme si kupolu s ďalekohľadom, odkiaľ astronómovia pozorujú hviezdy.  Škoda len, že zatiahntá obloha prekazila naše plány a pozorovanie hviezd sme museli odložiť na ďalšiu návštevu. Odmenou nám však bol krásny výhľad na nočnú Banskú Bystricu a okolie.

 

3. 5. 2016 DIVADELNÉ PREDSTAVENIE "NEMÉ TVÁRE"

Veľmi pekné predstavenie sme si užili v Štátnej opere v Banskej Bystrici. Novonaštudovaná hra NEMÉ TVÁRE od režisérky Dany Dinkovej bola úžasná. Občas nám vyhŕkli slzy, občas nás zmrazilo. Bolo to podujatie, ktoré naozaj stálo za to vidieť. 

(foto)

 

3. 5. 2016 MISS HAIR

3. 5. 2016 sa v ŠI 6 konala veľká účesová show . Amatérske kaderníčky  vytvorili zaujímavé účesy, ktoré modelky a  model  dôstojne prezentovali pred publikom. Súťažili o titul MISS HAIR 2016, ktorú vybrala porota.  Zúčastnené publikum si hlasovaním zvolilo MISS PUBLIKA. Ocenení boli všetci súťažiaci, taktiež bol vylosovaný jeden divák, ktorý bol tiež ocenený. Na záver  mohli všetci zúčastnení vidieť prácu profesionála, ktorý vytvoril náhodne zvolenej modelke hollywoodske vlny. Bola to veľmi vydrená „show“ v internátnych podmienkach. Tešíme sa na MISS HAIR 2017. (foto)

 

27. 4. 2016 BOWLINGOVÝ TURAJ CHLAPCOV

Bowlingový turnaj chlapcov školského internátu sa konal 27. 4. 2016 v priestoroch Profibowlingu v Banskej Bystrici. Po vyrovnaných výkonoch žiakov  sa po troch súťažných kolách  stalo  víťazom turnaja  družstvo v zložení: Mihályi, Zelienka, Krnáč, Sabo. V kategórii jednotlivcov sa víťazom stal Miroslav Sabo, na 2. mieste sa umiestnil Jakub Vaclavik, 3. miesto získal  Marcel Šajgalík. Víťazom gratulujeme! (foto)

 

26. 4. 2016 ROZLÚČKA MATURANTOV

Čas plynie rýchlo ako voda. Štyri roky uleteli rýchlo aj našim maturantom. Slávnostne sme sa s nimi rozlúčili 26.4. 2016 v priestoroch Cinemax Európa v Banskej Bystrici. Osobitné poďakovanie patrí maturntom, ktorí počas štyroch rokov reprezentovali náš internát. Želáme im veľa šťastia a úspechov v živote. (foto)

 

21. 4. 2016 LITERÁRNA SÚŤAŽ

Veľmi dobrá atmosféra bola na literárnej súťaži, ktorú zorganizovala PaedDr. Šípošová pre žiakov ŠI. Svoje vedomosti z literatúry a slovenského jazyka si zmerali dvojčlenné družstvá zo ŠI 3, ŠI 8 a ŠI 6.Víťazmi boli všetci. (foto)

 

19. 4. 2016 BOWLINGOVÝ TURNAJ DIEVČAT

V priestoroch Profibowlingu v Banskej Bystrici sme 19. 4. 2016 organizovali už VI. ročník bowlingového turnaja dievčat školského internátu.  Po troch súťažných kolách sa víťazkami turnaja v kategórii družstiev stali dievčatá: Hurajtová, Polková, Haladejová, Laššáková. V kategórii jednotlivcov získala prvé miesto Simona Liová, na druhom mieste sa umiestnila Simona Polková, na treťom mieste skončila  Nikola Chorváthová.  Víťazkám gratulujeme! (foto)

 

18. 4 . 2016 FUTBALOVÝ TURNAJ DIEVČAT

V pondelok 18. 4. 2016 sa uskutočnil futbalový turnaj  dievčat školských internátov v telocvični športového areálu na Okružnej ulici. Za prítomnosti družstiev zo ŠI 3, ŠI 6 a ŠI SOŠ IT sa víťazom stali dievčatá zo ŠI 3, na druhom mieste sa umiestnili dievčatá zo ŠI 6, na treťom mieste skončili dievčatá zo ŠI SOŠ IT.  (foto)

 

13. 4. 2016 STOLNOTENISOVÝ TURNAJ - ZVOLEN

Chlapci zo ŠI 8 sa 13. 4. 2016 zúčastnili XVI. ročník tolnotenisového turnaja žiakov ŠI z celého Slovenska vo Zvolene.  Náš internát reprezentovali chlapci: Matej Bálint, Filip Boháčik, Alex Kuric. (foto)

 

6. 4. 2016 SCRABBLE TURNAJ

Dňa 6. 4. 2016 sme ukončili 16. ročník  Scrabble turnaja. Víťazom sa stal maturant Patrik Verseghy zo  ŠI - 8, druhá skončila Ľubica Hladká a tretí Adam Dobrovič - obaja zo  ŠI - 3 a keďže finále hrajú štyria najlepší hráči, tak na 4. mieste sa umiestnil Jakub Gmitter zo ŠI - 8. Všetkým srdečne gratulujeme!  (foto)

 

21. 3. 2016 ZDRAVIE NA TANIERI - VEĽKÁ NOC TROCHU INAK

21. 3. 2016 sa v školskej jedálni  ŠI stretli zástupcovia krúžkov varenia zo ŠI - 3, ŠI - 6, ŠI - 8. Kuchári v tomto roku pripravovali jedlá na tému: Veľká noc trochu inak. V priateľskej atmosfére vytvorili pekné zeleninové a ovocné pokrmy (viď foto). Po estetickom naaranžovaní v atmosfére Veľkej noci boli všetci  odmenení a povzbudení do ďalšej činnosti. Nakoniec si všetci na pripravených jedlách spoločne pochutnali.   Úspešne skončil ďalší ročník pekného, bezprostredného podujatia, organizovaného v našom ŠI. 

 

15. 3. 2016 MIXVOLEJBAL

Zápasy v Mixvolejbale žiakov školských internátov sa odohrali večer 15. 3. 2016 v telocvični športového areálu na Okružnej ulici. Po odohratí siedmich zápasov sa víťazmi stretnutia stali žiaci zo ŠI SOŠ IT.  (foto)

 

14. 3. 2016 FLORBALOVÝ TURNAJ DIEVČAT

Florbalový turnaj dievčat školských internátov sme v tomto roku organizovali prvýkrát. Napriek tomu, podujatie bolo úspešné, odohralo niekoľko dobrých zápasov. Hráčkam nebolo možné uprieť talent, snahu a bojovnosť.  Musíme však ešte troška potrénovať, pretože turnaj vyhrali dievčatá zo ŠI SOŠ IT, druhé miesto obsadilo kombinované družstvo zo ŠI 3 a ŠI 6. Na treťom mieste skončili dievčatá zo ŠI 6. Bolo vidieť, že táto hra sa aj medzi dievčatami teší veľkej popularite. 

(foto)

 

12. 3. 2016 ŚACHOVÝ TURNAJ

Dňa 17. 2. 2016 sa v ŠI 8 konal ďalší ročník obľúbeného podujatia žiakov - Šachový turnaj. Zúčastnilo sa ho osemnásť žiakov - chlapci aj dievčatá zo ŠI3 a ŠI 8. Ako obvykle, vládla tu dobrá nálada a zdravá rivalita. Pre účastníkov sme zabezpečili pohostenie, pitný režim a vytvorili hygienické prestávky. Každý žiak dostal upomienkový, alebo darčekový predmet. Víťazi boli odmenení vecnými cenami, diplomom a darčekovou poukážkou. Zvíťazil Adam Dobrovič zo ŠI 3, druhé a tretie miesto obsadili chlapci zo ŠI 8 - Marek Baláž a Miroslav Herczeg. Všetkým žiakom ďakujem za účasť a teším sa na ďalšie podobné podujatie organizované krúžkom Hry pre všetkých. 

(foto)

 

25. 2. 2016 STOLNOTENISOVÝ TURNAJ

Finálové zápasy stolnotenisového turnaja chlapcov ŠI 8 sa uskutočnili 25. 2. 2016.  Víťazom turnaja sa stal Matej Bálint,  druhé miesto obadil Alex Kuric a na treťom mieste skončil Juraj Kvoch.  (foto)

 

23. 2. 2016 AEROBIK

Maratón aerobiku absolvovali  žiačky nášho ŠI v telocvični na Okružnej ulici  pod vedením cvičiteľky pani vychovávateľky Holíkovej. Podujatie podporili účasťou aj žiačky z internátu  SOŠ IT s pani vychovávateľkou Pažoutovou.  Po cvičení všetky dievčatá spoločne  síce poriadne unavené, ale plné endorfínov  s úsmevom skonštatovali:

(foto)                                                                                                 „...sme pekné, zdravé a veselé, aj takto vieme zabrať...“

 

17. 2. 2016 SPIEVAŤ MȎŽE KAŽDÝ  

„Hudba dokáže liečiť“ povedal pán Moravčík z nadácie Svetielko nádeje na stretnutí so žiakmi nášho ŠI. Už druhýkrát sme sa chytili tohto hesla a s hudobno-slovným programom SPIEVAŤ MȎŽE KAŽDÝ sme spríjemnili popoludnie deťom hospitalizovaným v Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici. Janka, Miška, Paulínka, Simonka, Terezka, Klaudia a tri Martinky zaspievali  známe populárne piesne. (foto)

 

9. 2. 2016 KARNEVAL 

Fašiangový čas veselosti sme v ŠI ukončili KARNEVALOM. V jednej miestnosti sa zišli piráti, policajti, myšky – ani by ste neverili, čo dokážu naši žiaci vymyslieť. A nie len žiaci, ale pridali sa aj  pani kuchárky, údržbári a vychovávatelia. Bol to naozaj internátny karneval. Za všetko hovoria fotografie.

 18. 1. 2016 MALÝ PRINC

Tento zimný januárový podvečer si 30 dievčat zo ŠI 6 spríjemnilo návštevou divadelného predstavenia MALÝ PRINC v Akadémii dramatických umení v Banskej Bystrici. Predstavenie v podaní študentov - budúcich hercov zanechalo výborný dojem a študentom sa páčilo.

 

17. 12. 2015 VIANOČNÝ PUNČ

Už tradične sme tohtoročné Vianoce v našom ŠI zahájili vynikajúcim vianočným punčom plným ovocia a kolieskom rožteka s klobáskou. Partia skvelých dievčat a chlapcov v sviatočnej nálade pripravili vianočný stánok s občerstvením. Za symbolickú cenu núkali pohár puču a klobáskový rožtek. Vyzbierané peniažky putovali na dobrú vec – pre nadáciu Svetielko nádeje, ktorá pomáha chorým deťom. Vianočná nálada sa šírila široko ďaleko okolo internátu.

(foto)

 

16. 12. 2015 KAŽDÝ MȎŽE SPIEVAŤ

16. 12. 2015 sme navštívili  Oddelenie detskej onkológie v DFN  v Banskej Bystrici s programom „KAŽDÝ MȎŽE SPIEVAŤ“ – hudobné pásmo, ktoré pripravili žiaci Hudobného krúžku nášho školského internátu.  Bol to nevšedný zážitok. Veľmi som sa bála, keď sme tam prišli. Bála som sa toho, čo tam uvidím a že sa rozplačem. Ale mýlila som sa. Keď sme prišli na oddelenie a videla som deti usmievať sa, hneď som mala aj  ja úsmev na tvári. Bolo pre mňa smutné vidieť deti v nemocnici, ale som veľmi rada, že sme im vyčarili úsmev na tvári. Program sme ukončili vianočnou piesňou, ktorú si s nami zaspievali aj hospitalizované deti. Predtým som si myslela, že stretnutie s chorými deťmi bude smutné, ale príjemne som sa prekvapila.  Teším sa na ďalšie stretnutie s nimi. (foto)

                                                          Karolína Kováčová,predsedníčka žiackej rady ŠI.

 

15. 12. 2015 VIANOČNÉ POSEDENIE

Vianočným posedením pri šípkovom čaji, medovníčkoch za zvukov nostalgickej vianočnej hudby sme sa v ŠI 3 rozlúčili so starým rokom 2015. (foto)

 

8. 12. 2015 MEDOVNÍČKY

Dievčatá zo záujmového krúžku Zdravý životný štýl napiekli a vyzdobili vynikajúce zdravé medovníčky, ktorými pohostili vinšovníkov na Mikuláša.  (foto)

 

8. 12. 2015 MIKULÁŠ V ŠI

8. 12. 2015 sa na našich internátoch uskutočnil MIKULÁŠ. Túto príjemnú udalosť sme si pre vás pripravili MY - DRAMÁŤÁCI. Mikulášsku cestu sme zahájili v budove riaditeľstva. Pokračovali sme obdariť pani kuchárky a poďakovať im za ich skvelé varenie. Potom sme navštívili penzión Jeseň, kde nás príjemne prekvapili.  S radosťou s nami spievali vianočné pesničky a niektorí si aj zatancovali. Na internáte ŠI 3 nám chlapci zarecitovali a dievčatá zaspievali. U chlapcov na internáte ŠI 8 nám spievať nechceli, tak nás podplatili dobrými koláčikmi. Mikulášsku cestu sme zakončili u dievčat v ŠI 6, ktoré sa na nás veľmi tešili. Mali pripravených veľa pekných piesní, za ktoré ich Mikuláš obdaril sladkou odmenou. Dúfame, že aj budúci rok budú študenti v našich internátoch aktívni a niečo si pripravia pre nášho Mikuláša. (foto)

Prajeme Vám zdravé, šťastné a veselé Vianoce plné lásky a radosti. A ČERTOVSKY ŠŤASTNÝ ROK 2016.

                                                                                                  Váš  čertík.

1. 12. 2015 JUMPINGFIT

Čelnky krúžku Zdravý životný štýl si svoju kondíciu, fyzickú zdratnosť a dokonalú postavu formujú jumpingfitom pod vedením cvičiteľky Janky Zauškovej v priestrooch Poluxu v Banskej Bystrici. (foto)                                                                                   

 

27. 11. 2015 UPLEŤ ŠTVOREC

Žiačky a zamestnanci ŠI 6 sa zapojili do dlhodobého charitatívneho projektu "UPLEŤ ŠTVOREC". Podstatou projektu je vytvárať štvorce o rozmere  20 x 20 cm z vlny pletením alebo hačkovaním. Tieto štvorce pocestujú do Afriky, kde ich budú spájať a  vytvárať z nich deky pre africké deti. Na jednu deku je potrebné vytvoriť 35 štvorcov. Našu prvú pestrofarebnú deku (foto) sme v piatok 27. 11. 2015 odoslali do zberného centra v Sládkovičove. 

 

DAROVANIE KRVI

V mesiaci november osem žiakov nášho školského internátu darovalo to najcennejšie čo máme  - krv. Ďakujeme!

 

25. 11. 2015 DIVADELNÉ PREDASTAVENIE - NARODENINY

Prvýkrát sme navštívili Centrum nezávislej kultúry  Záhrada v Banskej Bystrici, kde sme si pozreli divadelné predstavenie súboru SkRAT - NARODENINY. Určite sa tam ešte vrátime, pretože to bolo niečo nové a zaujímavé.  

 

24. 11. 2015 MIX VOLEJBAL

Priateľské zápasy v MIX VOLEJBALE žiakov ŠI Internátna 4 a ŠI SOŠ IT sme odohrali  24. 11. 2015 v telocvični na Okružnej ulici. Aj keď nám k výhre chýbal kúsok športového šťastia - tešíme sa na ďalšie takéto stretnutie. (foto).

 

18. 11. 2015 KAČACIE HODY V ŠI

Pri príležitosti Dňa študentstva sa dievčatá a chlapci zo záujmových útvarov varenia z ŠI 8 a ŠI 6 stretli na kačacích hodoch. Bavili sa, hodovali, ale hlavne bolo veselo... (foto)

 

18. 11. 2015 BENIAKOVE CHYNORANY

Výberovej prehliadky v prednese poézie celoslovenskej súťaže BENIAKOVE CHYNORANY sa zúčastnila naše žiačka Jana Dekická. Napriek tomu, že nepostúpila, svojim prednesom prispela k dobrej úrovni podujatia. Za reprezentáciu nášho internátu ďakujeme.

 

18. 11. 2015 NÁVŠTEVA V PENZIÓNE JESEŇ

Dňa 18.11.2015 sme so žiakmi zo záujmových útvarov Hry pre všetkých – ŠI 8 a Hry pre mládež - ŠI 3 navštívili seniorov v penzióne Jeseň, aby sme si s nimi zahrali šach a iné spoločenské hry. Záujem zo strany dôchodcov  bol neuveriteľne vysoký. Cítili sme sa veľmi dobre a dúfame, že sme svojou návštevou, rozhovormi i hrami potešili našich starších spoluobčanov. Už teraz plánujeme ďalšie pekné stretnutie. (foto

 

11. 11. 2015 SMOOTHIE

Zelené ale zdravé mixované ovocie a zelenia - to je SMOOTHIE. Tento nápoj sa osvdčil aj v tomto školslkom roku ako úžasná vitamínová bomba, ktorú pripravili členky krúžku Zdravý životný štýl.  (foto) 

 

5. 11. 2015 LEZENIE NA LEZECKEJ STENE "PAVÚK"

Aj v tomto školskom roku sme si boli overiť svoje sily a schopnosti v lezení na lezeckej stne "PAVÚK" v priestoroch telocvične Gymnázia JGT na Tajovského ulici v Banskej Bystrici. A verte, či neverte -  opäť sme zdolávali "svoje vrcholy" a hlavne - mali sme radosť z lezenia.  (foto)

 

4. 11. 2015 NOČNÝ ORIENTAČNÝ BEH DVOJÍC

V spolupráci s inštruktormi z Outdoor Institute Stageman p. Martinom Babiarom a p. Slavomírom Pačutom krúžok Štúdio zážitku poriadal dňa 4.11.2015 už 3. ročník nočného orientačného behu dvojíc - NOX QUAEROX. Zúčastnilo sa ho 44 žiakov zo všetkých troch internátov, čiže štartovalo 22 dvojíc. Tohto roku nám chýbali dvojice zmiešané a nikto sa nestratil ani nezablúdil. No výnimočná udalosť nás predsa len postretla. Prvýkrát jedna zo súťažných dvojíc dobehla bez mapy, kde si zapisovala nájdené kódy, lebo ju vraj stratili po ceste. Ale keďže heslo podujatia znelo: Nie je dôležité nájsť, ale hľadať - dvojica Apeninky tiež splnila ideu podujatia. (foto)

 

3. 11. 2015 HALLOWENSKÁ  VEČERA

V mesiaci november dievčatá z krúžku Zdravý životný štýl spojili príjemné s užitočným. Z tekvíc Hokkaido vyrezávali krásne "hallowenské príšerky" a zároveň z nich pripravili výbornú krémovú polievku, na ktorej si všetci spoločne pochutili. (foto)

 

6. 10. 2015 PAINTBALL

V októbri sa s krúžkom Štúdio zážitku už tradične chodí na paintball. Tohto roku sme ihrisko v Sielnici vymenili za les na Pršianskej terase, pretože chalani mali požiadavku zmeniť terén. Keďže záujem bol veľmi veľký - prihlásilo sa až 40 žiakov, boli rozdelení na 2 termíny po dvadsiatich. Dobrou správou je, že inštruktor nám oznámil výstavbu nového ihriska v Brezinách pri Zvolene, kam si v apríli 2016 určite pôjdeme zahrať a veľmi sa na to tešíme. (foto)

 

5. 10. 2015 SVETELNÁ SHOW V BANSKEJ BYSTRICI

Svetelnú show v Banskej Bystrici mali možnosť obdivovať žiaci ŠI 8, ktorí navštívili Námestie SNP večer 5. 10. 2015. Bol to krásny zážitok.

(foto)

 

23. 9. 2015 TURISTICKÝ VÝLET - SLOVENSKÝ RAJ

Záujmový útvar Štúdio zážitku pod vedením Mgr. Patrície Šedivokovej zahájil nový školský rok krásnym výletom do Slovenského raja. Dňa 23. 9. 2015 sme zdolávali najmohutnejší kaňon - Veľký Sokol a Rothovu roklinu. Treba pochváliť všetkých účastníkov aj účastníčky (ktorých bolo prekvapivo viac ako chlapcov) chválim za výdrž a disciplinovanosť. (foto)

 

22. 9. 2015 DIVADELNÉ PREDSTAVENIE - BLÁZNOVE ZÁPISKY

Prvým divadelným predstavením, ktoré sme v tomto školskom roku navštívili bola klasika od Gogoľa BLÁZNOVE ZÁPISKY. Predstavenie sa uskutočnilo v Bábkovom divadle na rázcestí v Banskej Bystrici. Výkony hercov boli úžasné a predstavenie bolo pekné.

(foto) 

 

 

ŠKOLSKÝ ROK  2015/2016

 

22. 6. 2015 OPEKAČKA

Školský rok sme ukončili opekačnou v areáli zdravia pre všetky žiačky nášho internátu.Viď foto.

Krúžok Štúdio zážitku zahájil nový školský rok krásnym výletom do Slovenského raja.Dňa 23.9.2015 sme zdolávali najmohutnejší kaňon - Veľký Sokol a Rothovu roklinu. Všetkých účastníkov aj účastníčky (ktorých bolo prekvapivo viac ako chlapcov) chválim za výdrž a disciplinovanosť. Ďakujem taktiež mojim kolegom Mgr. Michalovi Šusterovi a Mgr. Milanovi Barančíkovi za pomoc pri pedagogickom dozore.

9. 6. 2015 KULTÚRNY PROGRAM "DETI DEŤOM"

Medzinárodný deň detí je deň, kedy majú všetky deti sviatok. Aj napriek tomu, že naši žiaci sú ešte tiež deti, rozhodli sa spríjemniť tento deň deťom s ťažším osudom.  Pripravili si veselý kultúrny program pre hospitalizované deti  z Detskej fakultnej nemocice s poliklinikou v Banskej Bystrici. Spoločne sa preniesli od populárnej hudby, cez interaktívnu rozprávku a spoločenský tanec až po folklór. Na záver si všetky deti spolu zaspievali.  Naše šťastné deti urobili deti v nemocnici šťastnými.

 

6. 5. RAFTING NA HRONE

V stredu, 6.5.2014 sa uskutočnil s krúžkom Štúdio zážitku pravidelný májový splav Hrona na raftoch.  Tohto roku sme išli trasu Šalková – Banská Bystrica – Vlkanová – Sliač. Počasie nám vyšlo ideálne, voda bola úžasná – no tým nemyslím úžasná na kúpanie, ale ideálny stav a rýchlosť na splavovanie. Aj keď je pravda, že takmer všetci účastníci splavu sa aj kúpali. Niektorí  dobrovoľne, iní nie. S inštruktormi sme tentoraz videli aj jav na Hrone nevídaný – prevrátený raft. Podarilo sa to posádke     2. B zo SPŠ JM. Asi kráčala (či skôr plavila sa) v stopách starších spolužiakov z 3. A tej istej školy, ktorí raft  prevrátili v septembri na braneckom výcviku. A to starí vodáci tvrdia, že vraj sa raft na Hrone prevrátiť nedá... Stačia naši chalani a všetko je inak. Našťastie sa to obišlo bez zranení, nik sa neutopil a do internátu sme sa vrátili živí a zdraví. (foto)

 

5. 5. 2015 ÚČESY, ÚČESY, ACH TIE ÚČESY ...

Je jednoduché zapliesť vrkoč, ale vytvoriť z toho účes nie je už také jednoduché.  5. 5. 2015 si to v ŠI 6 vyskúšali dievčatá "amatérske kaderníčky" v súťaži MISS HAIR.  Nezávislá porota zložená z praktikantov UMB určila za MISS HAIR ŠI 2015 Klaudiu Čiernikovú s kaderníčkou Lenkou Farskou. Účesy boli veľmi rôznorodé a nápadité o čom svedčia aj fotografie účesov.

 

29. 4. 2015 INTERNÁTNA SUPERSTAR

Koncom apríla sme už po štvrtýkrát s talentovanými žiačkami zúčastnili medziinternátnej súťaže v speve populárnej piesne INTERNÁTNA SUPERSTAR. Súťaž organizoval Školský internát  pri PaSA v Turčianskych Tepliciach. Súťažilo 16 spevákov. Náš internát úspešne reprezentovali Veronika Peťková, Simona Rajčová a Martina Djobeková, ktorá postúpila do finálového kola. Veľkým zážitkom pre všetkých účastníkov bol spoločný večer, ktorý bol plný hudby, smiechu a zábavy. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník. (foto)

 

28. 4. 2015 LEZENIE NA LEZECKEJ STENE

V lezení na lezeckej stene sa dievčatá zo ŠI 6 zdokonaľovali 28. 4. 2015. A treba povedať, že ich výkony začínajú byť pozoruhodné. Zdolávajú už previsy, dlhé steny, rozlišujú obtiažnosť ciest, zdolali už aj čisté cesty obtiažnosti 5, čo je na začiatočníkov výborné. A bolo aj trošku veselo - viď foto.

 

27. 4. 2015 FLOORBALOVÝ TURNAJ ŽIAKOV ŠKOLSKÝCH INTERNÁTOV

Floorbalový turnaj žiakov školských internátov sa konal 27. 4. 2015 v telocvični SŠ v Kremničke. Náš školský internát reprezentovali: Huličiak M., Majerčák D., Farbiak R., Čecho R., Vrška A., Petržel T., Rapčan A.

 

22. 4. 2015 BOWLINGOVÝ TURNAJ ŠKOLSKÉHO INTERNÁTU - DIEVČATÁ

Už 6. ročník bowlingového turnaja dievčat školského internátu za účasti siedmich družstiev zo ŠI 6 a ŠI 3 sa uskutnčnil 22. 4. 2015 v priestoroch ProfiBowlingu v Banskej Bystrici. Po viac ako 2 hodinovom súboji sa víťazom turnaja stalo družstvo dievčat z ŠI 6 v zložení: Ondrejková T., Michelčíková V., Berčíková Z. a Ťažká N.  Druhé a tretie miesto taktiež obsadili dievčatá zo ŠI 6. V kategórii jednotlivcov sa najlepším výkonom stala víťazkou turnaja žiačka Chorváthová N., druhé získala Liová S., na treťom mieste sa umiestnila Michelčíková V. Víťazom gratulujeme. (foto)

 

21. 4. 2015 ROZLÚČKA MATURANTOV SO ŠI

Čas nezastavíš. Len nedávno sme ich vítali ako žiakov 1. ročníka, prešli 4 roky a 29. 4. 2015 sme sa s nimi rozlúčili ako s maturantmi. Vyobliekané dievčatá - mladé ženy a chlapci - mladí muži v oblekoch. Medzi stovkou maturantov sa našli aj takí, pre ktorých pobyt v ŠI nebol len zábavou a oddychom, ale aj takí, ktorí budú zapísaní v dejinách  ŠI ako reprezentanti. Tým sme sa poďakovali. Po oscarovom filme Teória všetkého sa maturanti z kina Cinemax v Európe presunuli do školskej jedálne, kde mali rozlúčkovú večeru. Na pamiatku dostali všetci spomienkové perá. Všetkým ďakujeme.

(foto)

 

21. 4. 2015 MEDZIINTERNÁTNY TURNAJ V MIX-VOLEJBALE

Medziinternátny turnaj v MIX-VOLEJBALE za účasti žiakov nášho ŠI a ŠI SOŠ IT sa uskutočnil 21. 4. 2015 v telocvični na Okružnej v Banskej Bystrici. Po vzájomných zápasoch v turnaji zvíťazili chlapci a dievčtá ŠI SOŠ IT (A), druhé miesto vybojovalo družstvo žiakov a žiačok zo ŠI 6 a ŠI 8, trietie miesto tiež obsadilo družstvo nášho internátu. Všetci sa tešia na odvetu, ktorá sa bude hrať 4. 5. 2015 v telocvični SOŠ IT v Banskej Bystrici.

 

 

15. 4. 2015 STOLNOTENISOVÝ TURNAJ ŽIAKOV ŠKOLSKÝCH INTERNÁTOV

XV. ročníka stolnotenisového turnaja žiakov školských internátov vo Zvolene, ktorého sa zúčastnili žiaci 10 školských internátov z celého Slovenska, náš internát reprezentovali štyria žiaci -  Damián Majerčák, Timea Ondrejková a Ján Daniel, ktorý sa po výbornom výkone stal víťazom turnja. (foto)

 

14. 4. 2015 INTERNÁTNY MIX VOLEJBAL

Internátny MIX VOLEJBALOVÝ TURNAJ žiakov školského internátu sa konal 14. 4. 2015 v telocvični na Okružnej ulici v Banskej Bystrici. Družstvá žiakov zo všetkých troch internátov bojovali o prvenstvo v turnaji. Prvé miesto nakoniec získalo družstvo v zložení: Talafúsová N., Liová S. (ŠI 6)  a chlapci Struhár V., Nosáľ R. (ŠI 8) a Siklenka (ŠI 3) . Víťazom gratulujeme!

 

8. 4. 2015  SCRABBLE TURNAJ

Dňa 8. 4. 2015 sa konalo finále 14. ročníka Scrabble turnaja o majstra ŠI. Vlani ho prekvapivo vyhrala Ľubica Hladká z ŠI Havranské 3. Tohto roku to už prekvapenie nebolo, Ľubica ako jediné dievča v turnaji zvalcovala všetkých zúčastnených chlapcov a už od začiatku ju nik nezosadil z čela tabuľky. Na turnaji sa zúčastnilo 14 žiakov, štyria najlepší sa prebojovali do finále, kde za Ľubicou skončil na 2. mieste Libor Sasák, na 3. mieste Adam Dobrovič. Cenu útechy si odniesol Patrik Verseghy - všetci z ŠI 8. Srdečne gratulujeme.  (foto)

 

4. 2. 2015 ŠACHOVÝ TURNAJ

Šachový turnaj  sa konal v ŠI 8 dňa 4. februára 2015. Zúčastnili sa ho žiaci a žiačky zo všetkých troch internátov. Počet účastníkov bol opäť vyšší ako minulý školský rok. Na turnaji bola dobrá a priateľská atmosféra. Prvé miesto obsadila Anna Mária Kolečková zo ŠI 3, druhé a tretie miesto získali chlapci zo ŠI 8, Martin Sklenár a Ján Tóth. Víťazi boli odmenení vecnými cenami a diplomom. Akcia bola spracovaná do fotodokumentácie a na nástenkách. Tešíme sa na podobné akcie, organizované záujmovým krúžkom Hry pre všetkých. (foto)

 

31. 3. 2015 LEZENIE NA LEZECKEJ STENE PAVÚK

Na lezeckej stene "PAVÚK" 31. 3. 2015 zdokonaľovali a overovali svoje schopnosti chlapci a dievčatá z ŠI 6 a ŠI 8.  To, že naozaj urobili pokrok bolo viedieť na ich úsmeve po zdolaní cesty, ale aj na rýchlejšeom a suverénejšom pohybe na lanách a stene. Niektorí urobili prvé kroky na nových a obtiažnejších cestách. To, že   sa nenudili a boli so sebou spokojní vidieť aj na fotografiách.

 

25. 3. 2015 ZDRAVIE NA TANIERI

Tretí ročník súťaže "Zdravie na tanieri" sa konal v Školskej jedálni 25. 3. 2015. Zúčastnili sa ho zástupcovia zo všetkých troch internátov  ŠI-3, ŠI-6, ŠI-8. Úlohou bola príprava a aranžovanie zdravých jedál. Štvorčlenné družstvá pracovali tak,že vo finálnej časti všetci zvíťazili /viď foto/. Na záver bola disciplína o najrýchlejšieho krájača cibule. Poďakovanie patrí súťažiacim, divákom,ktorí ich prišli povzbudiť a pani vychovávateľkám, ktoré žiakov dôsledne pripravili.

 

23. 3. 2015 FUTBALOVÝ TURNAJ DIEVČAT

Malý futbalový turnaj dievčat sme zorganizovali 25.  3. 2015 v telocvični na Okružnej ulici. Tri družstvá dievčat zmerali svoje sily a futbalové  zručnosti. Zápasy boli veľmi vyrovnané. Viac šťastia sa nakoniec priklonilo k dievčatám zo ŠI Havranské 3, ktoré zvíťazili. Bol to taký malý futbalový sviatok v podaní dievčat. (foto)

 

4. 3. 2015 MEDZIINTERNÁTNA JAZYKOVÁ SÚŤAŽ - ROK ĽUDOVÍTA ŠTÚRA

Príjemné marcové popoludnie zažili žiaci z rôznych stredných škôl ubytovaní v našom školskom internáte. Zúčastnili sa na jazykovej súťaži, ktorá sa konala v priestoroch Verejnej knižnice Mikuláša Kováča v Banskej Bystrici. Súťaž bola tematicky zameraná na osobnosť Ľ. Štúra a súčasný slovenský jazyk. Vedomosti a jazykové zručnosti si zmerali tri trojčlenné družstvá. Súťažiacich povzbudzovali  aj  spolužiaci.  Podujatie bolo zábavné a zároveň poučné. (foto)

 

9. 3. 2015 FUTBALOVÝ TURNAJ CHLAPCOV 

Druhý futbalový turnaj chlapcov školského internátu sa uskutočnil v telocvični na Okružnej ulici 9. 3. 2015. Aj na druhom turnaji sa zúčastnili dve družstvá zo ŠI  SOŠ IT a družstvá zo ŠI 8 a ŠI 3. Po odohraní šiestich dobrých zápasoch sa víťazmi druhého turnaja stali chlapci zo ŠI Internátna 8. Gratulujeme! (foto)

 

4. 3. 2015 HVIEZDOSLAVOV KUBÍN - OKRESNÉ KOLO

Náš internát reprezentovala v Okresnom kole Hviezdoslavovho Kubína Martina Sľúková s prednesom básne „Na miesto venovania“ od spisovateľky Naty Hosťoveckej. Jej interpretácia bola pôsobivá a vystúpenie zanechalo dobrý dojem aj napriek tomu, že do ďalšieho kola nepostúpila. (foto)

 

2. 3. 2015 FUTBALOVÝ TURNAJ CHLAPCOV

Malý futbalový turnaj chlapcov školských internátov sa uskutočnil 2. 3. 2015 v telocvični SOŠ IT v Banskej Bystrici. Turnaja sa zúčastnili dve družstvá zo ŠI SOŠ IT, jedno družstvo  ŠI Internátna 8 a jedno družstvo ŠI Havranské 3. Po odohrní šiestich zápasov sa víťazom turnaja stali chlapci zo ŠI Havranské 3. Gratulujeme! (foto)

 

10. 2. 2015 VALENTÍNSKA KVAPKA KRVI

Pod heslom "Darovaním krvi pomáham zachraňovať životy" sa 11 žiakov z ŠI 3 Havranské zúčastnilo darovania krvi na transfúznej stanici v NFDR.  (foto) 

 

21. 1. 2015 LÝSISTRATA

Netradičné spracovanie Aristophanesovej komédie LÝSISTRATA mali možnosť vidieť žiaci a žiačky zo ŠI 6 a ŠI 8 v podaní študentov Akadémie umení v Banskej Bystrici. Študentské prostredie  a svojrázne výkony účinkujúcich určite nielen zaujali, ale aj pobavili divákov.  

 

12. 12. 2014 ZAHRAJME SA S LITERATÚROU

Dievčatá a chlapci, žiaci prvých ročníkov, sa stretli 10. 12. 2014 v ŠI Havranské 3 na súťaži Zahrajme sa s literatúrou a jazykom. Zmerali si sily pri riešení otázok z literatúry a jazyka, aktívne využili svoj voľný čas a zažili sviatočnú predvianočnú atmosféru, o ktorú sa postarali Kristína Dratvová a Viktória Klimková zo ŠI 3 hrou na husliach a spevom. Súťažiaci dokázali, že vedia veľa z literatúry a tiež, že ovládajú materinský jazyk. Porotu tvorili a súťaž pripravili p. vychovávateľky Šípošová (ŠI 3),  Machalová (ŠI 8), Dušeková (ŠI 6). Vedomostné rozdiely neboli veľké, ale po sčítaní bodov sa trojčlenné družstvá umiestnili takto:

1. miesto – ŠI 3 – Daniela Pilčíková, Damián Jalakša, Martin Juhaniak

2. miesto -  ŠI 8 – Filip Daubner, Kevin Minárik, Ondrej Durmis

3. miesto – ŠI 6 – Veronika Kriššáková, Karolína Mydliarová, Nikola Charváthová

Srdečne blahoželáme.

(foto)

 

10. 12. 2014 VIANOČNÝ PUNČ

Krúžky Moderná kuchárka a Kuchári bez čapice už tradične navarili vianočný punč z ovocia. Pripravili bozkávací chlebík s masťou a cibuľkou a upražili hrianky s cesnakom.  Tieto voňavé dobroty ponúkali pred budovou našim žiakom aj okoloidúcim ľuďom. Za zvukov kolied a humorného slova vytvorili veselú predvianočnú atmosféru. 

(foto)

 

8. 12. 2014 MIKULÁŠ v ŠI

Náš internát navštívil Mikuláš so svojou družinou 8. 12. 2014. Keďže sme boli dobrí celý rok, dostali sme čokolády. S koledami, vinšovačkami a darčekmi navštívil Mikuláš aj obyvateľov penziónu Jeseň. Všetkým nám poprial krásne Vianoce a šťastný nový rok. 

(foto)

 

3. 12. 2014 MIKULÁŠ ČO MI DÁŠ?

Príjemnú atmosféru  navodilo podujatie pripravené v ŠI 6 pod názvom Mikuláš čo mi dáš?  Vianočná hudba a koledy vítali žiačky už pri príchode zo školy. Zatancovali a zanôtili si s Mikulášom, čertom a anjelom  a posilnili sa sladkým prekvapením, ktoré pre ne pripravili dievčatá z krúžku Moderná kuchárka.

(foto)

 

3. 12. 2014 LEZECKÁ STENA "PAVÚK"

V dňoch 3. 12. 2014 zdokonaľovali dievčatá svoje zručnosti a skúsenosti na lezeckej stene. Po úvodných  "krokoch kolmo hore", ktoré urobili 19. 11. 2014 už odvážne zdolávali svoje prvé cesty na lane. (foto)

 

5. 11. 2014  NOX QUAEROX (NOČNÝ ORIENTAČNÝ BEH)

Dňa 5.11.2014 sa uskutočnil 2. ročník nočného orientačného behu dvojíc Nox Quaerox (Noc hľadania). Krúžok Štúdio zážitku ho pripravil s inštruktormi Martinom Babiarom a Slavomírom Pačutom s Outdoor Institute Stageman. Zúčastnilo sa ho 36 žiakov zo všetkých troch internátov. Za úlohu mali podľa mapy nájsť 20 stanovíšť s kódmi v určenom časovom limite 60 minút. Kódy bolo treba zapísať do tabuľky a neprísť po časovom limite (to už naskakovali mínusové body za penalizáciu). Kto neprišiel do 80 minút, bol diskvalifikovaný - no takú dvojicu sme nemali. Všetci do ŠI trafili - veď si pozrite tabuľku s výsledkami (viac). Každý tím mal svoj názov, pod ktorým súťažil. Gratulujeme víťazom a tešíme sa na rok. (foto)

 

21. 10. 2014  KABU

V utorok 21. 10. 2014 sa v diskotékovom klube Ministry of Fun konalo KABU školského internátu. Po krátkom a  zaujímavom programe zložili prváci svoj sľub a boli prijatí do radov internatistov. Najchutnejšie ceny v tombole  - rezne a tortu - vyhrali v tomto roku "šťastlivci" chlapci. Zábava bola dobrá, žiaci sa výborne zabávali.  A že bolo naozaj fajn môžete posúdiť aj sami - viď foto.

 

22. 10, 2014 LIST ČIERNEMU SYNOVI - DIVADELNÉ PREDSTAVENIE BDNR

22. 10. 2014 sme sa so žiačkami ŠI 6 zúčastnili divadelného predstavenia v BDNR v Banskej Bystrici - LIST ČIERNEMU SYNOVI. Predstavenie sa žiačkam páčilo, bol to skvelý umelecký zážitok.

 

17. 9. 2014 VYSOKÉ TATRY - PRIEČNE SEDLO

Trasa: Starý Smokovec – Hrebienok – Malá Studená dolina – Téryho chata(2015 m n.n.) – Priečne sedlo (2352 m n.m.) – Zbojnícka chata (1960 m n.m.) – Veľká Studená dolina - Hrebienok

            Na tento výlet sa krúžok Štúdio zážitku pripravoval takmer rok, pretože naň nebolo možné zobrať nováčikov ani nepripravených turistov. Ide o najkrajšiu, ale aj najťažšiu reťazovú túru na slovenskej strane Tatier, ktorú môžete zdolávať bez horského vodcu. Vďaka finančným prostriedkom z KPSDM sme mali zabezpečený nielen autobus, ale aj lanovku na Hrebienok, ktorá nám ušetrila drahocenný čas aj sily na ťažkú túru. Spolu s pedagogickým dozorom (p. Šedivoková, p. Šuster a p. Barančík) nás bolo 34. S radosťou môžem konštatovať, že cez reťaze prešli všetci bez ujmy na zdraví. Iste k tomu prispelo aj perfektné počasie – bez neho by výstup nebol možný. Aj tento rok nám spoločnosť robili kamzíky – pozrite si fotky.

            Gratulujeme všetkým, ktorí túto náročnú trasu zvládli a hlavne všetkým žiakom ďakujeme, že dodržiavali pokyny a na reťaziach boli ohľaduplní a disciplinovaní. Aj vďaka tomu sme nemali nijakú nehodu. A ešte na záver – ak si prečítate pokyny horskej služby – ten, kto prejde Priečne sedlo, môže ísť s horským vodcom na náš najvyšší štít Gerlach.

(foto)

 

ŠKOLSKÝ ROK 2014/2015

 

 

24. 6. 2014 OPEKAČKA

(foto)

 

19. 6. 2014 KURZ LUKOSTREĽBY

Posledný KURZ LUKOSTREĽBY v tomto školskom roku sme absolvoali tesne pred prázdninami 19. 6. 2014. Niektoré žiačky sa stretli s týmto netradičným športom úplne prvýkrát a objavovali jeho tajomstvá, tie pokročilejšie usilovne trénovali. Na záver sme súťažili o najlepšieho strelca kurzu. Odmenou všetkým  boli nové zážitky a dobrá zábava.

 (foto) 

 

18. 6. 2014 PRÁZDNINOVÝ GULÁŠ

Záujmový krúžok Modáerná kuchárka a Kuchári bez čapice zorganizovali pred záverom školského roka už po d pruhýkrát prázdninový guláš. Chlapci sa prejavili ako šikovní kuchári a dievčatá v úlohe pomocníčok prispievali k dobrej atmosfére podujatia.  Všetci si pochutili na výbornom guláši a spriadali prázdninové plány.

(foto)

 

6. 5. 2014 ROZLÚČKA MATURANTOV

Aj v tomto roku sme sa lúčili s tohtoročnými štvrtákmi - maturatami roku 2014. Netradične sa rozlúčka konala v priestoroch Cinemax Európa v Banskej Bystrici. Po krátkom programe  boli ocenení najaktívnejší žiaci  a potom mali všetci možnosť  vidieť film "VEJŠKA". V dobrej atmosfére sa všetci presunuli do priestorov našej ŠJ, kde ich čakali slávnostne prestreté stoly s bohatým občerstvením. Veríme, že všetci boli spokojní a na svoj život v internáte nezabudnú.

(foto)

 

6. 5. 2014 CHCEME ŽIŤ BEZ ZÁVISLOSTÍ - 3. KOLO

Finále súťaže žiakov školských internátov, ktorú organizoval  CVČ - Junior pre prvákov sa konalo za krásneho slnečného počasia na atletickom štadióne na Štiavničkách v Banskej Bystrici. Výkony všetkých piatich družstiev boli pomerne vyrovnané, chlapci aj dievčatá sa príjemne zabavili, športovo vyžili a niečo sa aj naučili. Náš internát reprezentovalo zmiešané družstvo chlapcov a dievčat, ktoré sa umiestnilo na krásnom 2. mieste. Ďakujeme

 (foto)

 

29. 4. 2014 INTERNÁTNA SUPERSTAR

Už tretíkrát sa žiačky nášho ŠI zúčastnili medziinternátnej speváckej súťaže INTERNÁTNA SUPERSTAR v Turčianskych Tepliciach. Súťaž organizoval Školský internát PaSA v priestoroch kultúrneho domu.Súťaže sa zúčastnilo osem školských internátov z celého Slovenska. Dvadsať súťažiacich prezentovalo anglické a slovenské populárne piesne, niektorí aj s vlastným hudobným sprievodom. Náš internát reprezentovali štyri dievčatá: Veronika Peťková, Jana Dekická, Michaela Regulíková a Terézia Hubčíková. Svojimi  výkonmi prispeli k vysokej úrovni podujatia a medzi súťažiacimi vynikli. Mali možnosť zoznámiť sa s podmienkami života žiakov aj v inom internáte, porovnávať svoje skúsenosti a nadviazať nové priateľstvá. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník súťaže.

(foto)

 

29. 4. 2014 KURZ LUKOSTREĽBY

Dievčatá z ŠI 6 mali možnosť aj v tomto roku absolvovať KURZ LUKOSTREĽBY. Pod vedením skúseného inštruktora, p. Moravčíka, sa zoznámili so základmi techniky streľby zo športového luku a rôznymi zaujímavosťami z prostredia tohto netradičného športu.

(foto)

 

15. 4. 2014  STOLNOTENISOVÝ TURNAJ ŠKOLSKÝCH INTERNÁTOV

Stolnotenisový turnaj žiakov školských internátov sa uskutočnil 15. 4. 2014 vo Zvolene. Náš internát reprezentovalo päť žiakov, traja chlapci a dve dievčatá. Chlapci podali výborné výkony, keď Martin Dobrovič po ťažkom finálovom zápase  získal prvé miesto. Radosť nám urobil aj Ján Daniel, ktorý sa umiestnil na treťom mieste.

(foto)

 

11. 4. 2014 DEŇ NARCISOV

Pod heslom  "Deň, keď sú slová zbytočné" sa 11. apríla konala verejno-finančná zbierka organizovaná Ligou proti rakovine.Na dobrovoľníckej činnosti sa z ŠI 3 zúčastnilo 11 dievčat. Ďakujeme.

(foto)

 

 

10. 4. 2014 NÁVŠTEVA DIVADELNÉHO PREDSTAVENIA ARABSKÁ NOC

Prvýkrát v tomto školskom sme navštívili divadelné predstavenie Akadémie dramatických umení v Banskej Bystrici. Predstavenie ARABSKÁ NOC v podaní študentov AU bolo síce netradičné, ale  výborné. Všetkým zúčastneným návštevníčkam z nášho internátu sa páčilo. Určite sa tam ešte radi vrátime.

(foto)

 

9. 4. 2014 HVIEZDOSLAVOV KUBÍN - REGIONÁLNE KOLO

Žiačky Jana Dekická a Martina Sľúková si vybojovali postup do regionálneho kola Hviezdoslavovho Kubína, ktoré sa konalo v Komornej sále SOS v Banskej Bystrici. Aj keď nezvíťazili, na svoje výkony môžu byť naozaj hrdé. (foto)

 

8. 4. 2014 MIX-VOLEJBAL - TURNAJ ŽIAKOV ŠI

Aj v tomto roku sa uskutočnil v našom internáte turnaj  v MIX-VOLEJBALE. Do turnaja sa zapojili štyri zmiešané družstvá. Po "ťažkých bojoch" vznikla zaujímavá situácia - mali sme víťaza a ďalšie tri  družstvá družstvá získali rovnaký bočet bodov. Nakoniec o ďalšom umiestnení rozhodlo skóre.

 

8. 4. 2014 DAROVÁNIE KRVI

Maturantky z ŠI 6 tesne pred ukončením štúdia stihli ešte odovzdať to najcennejšie, čo majú - svoju krv v transfúznej stanici FNDR v Banskej Bystrici.

 

3. 4. 2014 KOVÁČOVA BYSTRICA - SÚŤAŽ V PREDNESE POÉZIE A PRÓZY

V rámci týždňa európskej kultúry sa konala v Banskej Bystrici veľmi pekná súťaž v prednese poézie a prózy a vlastnej tvorby KOVÁČOVA BYSTRICA. Náš ŠI reprezentovali Janka Dekická, Ivana Herdová, Michaela Rusková, Martina Sľúková a Paulína Bakšová. Teší nás, že aj v súčasnej pretechnizovanej dobe sa dievčatá venujú kráse umeleckého slova.

(foto)

 

1. a  2. 4. 2014 BOWLINGOVÝ TURNAJ ŠKOLSKÉHO INTERNÁTU

V pristroroch Profibowlingu v Banskej Bystrici sa uskutočnil už 5. ročník BOWLINGOVÉHO TURNAJA žiakov školského internátu. Do súťaže  sa zapojilo 11 družstiev zo všetkých troch internátov.  V dobrej atmosfére  a za podpory skandujúcich divákov   sa 1. 4. 2014  konal turnaj dievčat, ktorého víťazkami sa stali dievčatá z ŠI 6 v zložení Liová S., Martišková V., Juričáková J., Pősová V.. V hodnotení jednotlivcov prvé miesto získala Silvia Kuzminová z ŠI 3,  druhé miesto získala Simona Liová a tretie Kirstína Haladejová - obe z ŠI 6.  2. 4. 2014  sa uskutočnil turnaj v kategórii chlapcov, kde sa víťazmi stali chlapci z ŠI 8. V hodnotení jetnolivcov  prvenstvo získal Glejdura Ľ., druhý skončil Daniel J. a na treťom mieste sa umiestnil Vaclavík J. - všteci z ŠI 8. Víťazom gratulujeme a už sa tešíme na ďalší ročník.

(foto)

 

1. 4. 2014 SCRABBLE LIGA - FINÁLE

Dňa 1.4.2014 sme ukončili 14.ročník scrabble turnaja o majstra ŠI.  Po prvýkrát v histórii sa ním stalo dievča – Ľubica Hladká z ŠI 3. Ďalšie miesta obsadili chlapci z ŠI 8. Finálové kolá hrali len prví štyria najlepší hráči turnaja, ktorý sa začal po polročnom vysvedčení. Všetkým srdečne gratulujeme a tešíme sa opäť na budúci školský rok, kedy sa stretneme v SCRABBLE LIGE. (foto)

 

26. 3. 2014  VEDOMOSTNÁ SÚŤAŹ O OLYMPIZME

Dve družstvá žiakov  - chlapci zo ŠI 8 a dievčatá zo ŠI 3 reprezentovali náš internát na  vedomostnej súťaže o olympizme, ktorú organizoval SOV a  Olympijský klub Banskobystrického kraja v priestoroch Obchodnej akadémie v Banskej Bystrici. Do súťaže sa zapojilo viac než 30 družstiev z rôznych škôl a školských zariadení. Súťaž bola veľmi náročná a aj keď sme nevyhrali, určite sme sa o olympizme  dozvedeli veľa nového.

 

 

25. 3. 2014  ZDRAVIE NA TANIERI

Dňa 25.03. sa konala celointernátna súťaž "ZDRAVIE NA TANIERI" na tému: ŠALÁTY.  Žiaci z krúžkov varenia zo všetkých troch internátov sa stretli v priateľskom súboji v príprave zdravých pokrmov. Súťažnou úlohou bola príprava a aranžovanie zdravých šaláto a, prezentácia zdravého životného štýlu. Všetky tri družstvá boli dobre pripravené a ich kreativita sa ukázala najmä pri aranžovaní. Hotové výrobky veľmi dobre chutili. Víťazmi sú všetci. Poďakovanie patrí aj pani vychovávateľkám, ktoré žiakov dôkladne pripravili na túto akciu

./viď. foto/
 

 

20. 3. 2014  LEZENIE NA LEZECKEJ STENE

Lezenie na umelej  stene sa stalo obľúbenou aktivitou našich žiakov. Svoje sily vyskúšali 20. 3. 2014 chlapci z ŠI 8, niektorí urobili svoje prvé kroky na lezeckej stene Pavúk v priestoroch telocvične Gymnázia JGT v Banskej Bystrici. Treba povedať, že niektorí sú naozaj veľmi šikovní a na stene podávajú pekné výkony.  Dôležité je, že všetci sa chcú na stenu vrátiť.

 

19. 3. 2014  NÁVŠTEVA PENZIÓNU JESEŇ

Dievčatá z ŠI 3 a chlapci z ŠI 8 19. 3. 2014 opäť navštívili našich susedov v penzióne Jeseň, aby sa s nimi zahrali ich obľúbené spoločenské hry - šach a človeče, nehnevaj sa. Atmosféra bola, ako vždy, priateľská a veselá. Účastníci sa nielen zahrali, ale aj porozprávali a zasmiali. Jedna z obyvateliek venovala ŠI aj ručne vyrobenú ozdôbku na privítanie jari, ktorá už zdobí interiér ŠI 8. Záujmový krúžok Hry pre všetkých bude takéto aktivity organizovať aj v apríli a máji 2014.

(foto)

 

18. 3. 2014 DIVADELNÉ PREDSTAVENIE V ŠO - GYPSY ROOTS

Žiačky prvého ročníka ŠI 6 mali možnosť vidieť hudobno-tanečné predstavenie GYPSY ROOTS v priestoroch Štátnej opery DJGT v Banskej Bystrici. Predstavenie sa dievčatám veľmi páčilo a už sa tešia na ďalšie. (foto)

 

1. 3.  2014 CHCEME ŽIŤ BEZ ZÁVISTÍ

Druhé kolo súťaže žiakov školských internátov, ktoré organizuje CVČ Junior sa skutočnilo  11. 3. 2014. Bolo zamerané na problematiku kultov a siekt. Súťaž bude pokračovať 6. 5. 2014 tretím kolom,  zameraným na šport a vedomosti z oblasti drogových závislostí, kultov a siekt.

 

5. 3. 2014 FLOORBALOVÁ LIGA

Internátna floorbalova liga chlapcov, ktorá začala v októbri 2013,  bola ukončená posledným kolom 5.3. 2014. Do ligy sa zapojilo 7 družstiev.Po dlhých bojoch sa víťazom ligy stalo družstvo "BEZ TIAŽE" v zložení: Peter Bakoš, Martin Huličiak, Roman Farbiak, Damian Majerčák. Druhé miesto obasdili "HAVRANI" v zložení: Tomáš Deák, Roman Hričina, Šimon Latinák, Miroslav Golian. Na treťom mieste sa umiestnili "DULIGANS" v zložení: Martin Dobrovič, Adam Dobrovič, Dominik Bendík, Tomáš Bendík, Matej Kocprd, Patrik Fašang. Víťazom gratulujeme!
 

5. 3. 2014 HVIEZDOSLAVOV KUBÍN - OKRESNÉ KOLO

Zúčastnili sme sa okresného kola súťaže Hviezdolsavov Kubín 2014 v prednese poézie a prózy. Naše žiačky Ivana Herdová, Michaela Rusková, Jana Dekická a Martina Sľúková sa prezentovali svojim prednesom pred odbornou porotou. Veľmi nás teší, že dve žiačky Jana Dekická a Martina Sľúková postúpili do regionálneho kola. (foto)

 

26. 2. 2014 STRETNUTIE S POÉZIOU

V duchu poézie sa nieslo popoludnie v ŠI 6. Žiačky  prezentovali  svoj prednes poézie a mali možnosť konzultovať svoju prácu s umeleckým textom s odborníkmi PhDr. Tatianou Šípošovou, Mgr. Michalom Šusterom a PhDr. Dagmar Horňáčkovou. Popoludnie bolo zaujímavé, ale aj poučné.

 

25. 2. 2014 VYCHÁDZKA NA KALVÁRIU

Žiačky prvého ročníka zo ŠI 6 mali možnosť spoznať krásu BYSTRICKEJ KALVÁRIE. Bola to pekná prechádzka a pohľad na rozsvietenú kalváriu a  podvečernú Banskú Bystricu stál za námahu... (foto)

 

12. 2. VALENTÍNSKA POŠTA

"Valentínski poštári" osobne doručovali pozdravy a srdečné priania k sviatku  všetkých zaľúbených v našich  internátoch. Očakávania a radosť adresátov bola zrejmá...  (Foto)

 

12.02.2014 VALENTÍNSKA KVAPKA KRVI
V tento deň sa 7 žiakov zo ŠI 3 zúčastnilo darovania krvi na transfúznej stanici NFDR. Darcom patrí poďakovanie.
(foto)

 

29. 1. 2014  ŠACHOVÝ TURNAJ

Dňa 29. 1. 2014 sa v ŠI 8 konal celointernátny šachový turnaj. Zúčastnilo sa ho 20 žiakov. zo všetkých troch internátov. Počas celej súťaže vládla medzi súpermi priateľská atmosféra. Prvé tri miesta obsadili chlapci zo ŠI 8: Víťazom sa stal  Adam Dobrovič,  2. miesto obsadil Richard Hronec a na 3. mieste skončil Matej Ťažký. Všetci účastníci dostali malú pozornosť a víťazi boli odmenení hodnotnými vecnými cenami. Už teraz sa všetci tešíme na ďalší ročník turnaja. (foto)

 

29. 1. 2014 KONCERT V PENZIÓNE JESEŇ

Žiaci ŠI 3 - členovia hudobného krúžku pripravili pre obyvateľov penziónu JESEŇ hudobný koncert. Spevom a živou hudbou spríjemnili večer obyvateľom tohto penziónu. (foto)

 

18. 12. 2013  LAPAČE SNOV

Pred  Vianocami žiačky ŠI 6 na Výtvarnom krúžku vytvárali pre svojich najbližších netradičné darčeky - LAPAČE SNOV.  Lapače sú, podľa indiánskej tradície  talizmany,  ktoré zavesené nad posteľou zachytávajú zlé sny do svojej siete, aby dobré sny mohli skĺznuť po vtáčich pierkach k spiacemu. Zlé sny sú potom spálené prvými slnečnými lúčmi. (foto)

 

16. 12. 2013 VIANOČNÝ PUNČ

Už druhý rok sa v priestoroch ŠI 6 varil vianočný punč pre študentov.  Dievčatá a chlapci z krúžku varenia (ŠI 8 a ŠI 6) pripravili občerstvenie a zábavný večer plný dobrej nálady  a smiechu,  čím spestrili predvianočnú atmosféru. Hudbou a slovom večer  sprevádzali DJ Paťo a moderátor Filip. A veru, bolo veselo.  (foto)

 

12. 12. 2013 VIANOCE V KNIŽNICI

Dievčatá z nášho internátu si pripravili recitačno-hudobné pásmo, s ktorým vystúpili v Knižnici Mikuláša Kováča na podujatí Predviačnoná knižnica. Spevom a umeleckým prednesom spríjemnili  všetkým prítomným chvíle nastávajúcich Vianoc. (foto)

 

12. 12. 2013 BOWLINGOVÝ MINITURNAJ - FINÁLE

Pre dievčatá z ŠI 6 sme v mesiacoch november, december zorganilovali bowlingový "miniturnaj", ktorý bol ukončený  posledným finálovým duelom v decembri. Celkovým víťazom  turnaja sa stali dievčatá z 1. VS. Najlepšou hráčkou medzi jejdnotlivcami sa stala Kristínka Ťažká. Gratulujeme. (foto)

 

11. 12. 2013 SCRABBLE LIGA

Dňa 11.12.2013 sa konalo finále dopisovacej súťaže Scrabble ligy. Liga sa hrala  5 kôl, vylosovaných bolo 10 ťahov písmen, z ktorých súťažiaci postupne každý týždeň skladali slová. Tento ročník súťažili aj dievčatá, aj keď do finále dohrala len Ľubica Hladká z ŠI Havranské 3. Ale oplatilo sa. Prvé miesto jej uniklo naozaj len o vlások, keď jej chýbal na víťaza – dlhoročného scrabblistu Michala Úraza - len jeden jediný bod.  Na treťom mieste sa prekvapivo umiestnil Ľuboš Dovala, ktorý za štyri roky s nami nikdy scrabble nehral a ako maturant v sebe objavil talent, ktorým nás všetkých prekvapil. (foto)

Všetkým zúčastneným preto ďakujem, že si prišli zahrať a víťazom srdečne blahoželám.

 Zároveň Vás pozývam na turnaj o majstra ŠI, ktorý sa uskutoční hneď po polročnom vysvedčení.

 

4. 12. 2013  MIKULÁŠ V ŠI

Mikuláš so svojím sprievodom ani v tomo  roku nevynechal Školský internát. So sladkou nádielkou a pekným programom potešil nielen všetkých obyvateľov ŠI ale  aj seniorov v penzióne Jeseň,  pracovníkov riaditeľstva  ŠI  a našej školskej jedálne. Celé jeho putovanie sprevádzala hudba, spev a  vianočné koledy. (foto)

 

15. 10. -  30. 11. NAJSILNEJŠÍ MUŽ ŠI

Súťaž o najsilnejšieho muža  sa stretla s veľkým záujmom u chlapcov. Súťaž sa konala v ŠI 8 v priebehu mesiacov október, november - a najsilnejšieho muža sme po "ťažkých dueloch" našli. Stal sa ním Tomáš Kaukič.   (viď výsledková listina)

 

28. 11. 2013 LEZECKÁ STENA

Prváčky a prváci z  nášho internátu mali možnosť zoznámiť sa s novým netradičným športom - lezením na umelej stene.  Ich prvé kroky "kolmo hore" boli spočiatku rozpačité, mnohí sa však prekonali a ich výkony boli naozaj pozoruhodné. A čo je najdôležitejšie - na lezeckú stenu "Pavúk" sa chcú vrátiť opäť.   (foto)

 

19. 11. 2013  - 20. 11. 2013  PLÁNOVANÉ RODIČOVSTVO 

Séria besied  s tematikou - plánované rodičovstvo - sa pod vedením Mgr. Kapustovej, pracovníčky FN FDR v Banskej Bystrici  uskutočnila v ŠI 6 pre žiačky prvých a druhých ročníkov. Dievčatám boli prezentované nové informácie z oblasti sexuálnej výchovy a v následnej besede im boli zodpovedané otázky a sprostredkované skúsenosti z gynekologickej praxe.

 

6. 11. 2013 HALLOWEENSKÝ VEČER

V halloweenskom čase sa stretli chlapci a dievčatá z Š6 a ŠI 8 z krúžkov varenia na netradičnom podujatí  - vyrezávaní halloweenských tekvíc. Možno povedať,  že vznikli naozaj zaujímavé výtvory.  Žiak Martin Kohár počas práce priblížil prítomným tradície a históriu vzniku sviatku Helloween. (foto)

 

23. 10. 2013 NOČNÝ ORIENTAČNÝ BEH "NOX QUAEROX 2013"

V tomto školskom roku krúžok Štúdio zážitku pod vedením Mgr. Patricie Šedivokovej nadviazal spoluprácu s občianskym združením OUTDOOR INSTITUTE STAGEMAN, ktoré vzniklo pri Katedre telesnej výchovy UMB a zaoberá sa zážitkovou pedagogikou. Inštruktori  PaedDr. Martin Babiar, PhD. a Mgr. Slavomír Pačuta pre náš krúžok pripravili mapu a označkovali stanovištia pre nočný orientačný beh, ktorý sa v našom školskom internáte konal prvýkrát, a to v stredu 23.10.2013 od 19.30 do 21.30 h. Zúčastnilo sa na ňom 13 dvojíc  – chlapčenské, dievčenské a zmiešané.

Názov hry je odvodený z latinských slov Nox (noc) a Quare (hľadať). Každá dvojica dostane 2 minúty pred štartom mapu, kde je vyznačený počet kontrol s rôznou bodovou hodnotou, podľa vzdialenosti a náročnosti umiestnenia od miesta štartu (t. j. ŠI – Internátna 8). Čas je obmedzený – 40 min. Súťažiaci sa snažia pozbierať čo najviac kontrol a získať tak body. Za prekročenie časového limitu nasleduje penalizácia – za každú minútu sa odpočíta jeden bod.

Keďže táto zaujímavá a dobrodružná akcia mala medzi žiakmi veľmi dobrý ohlas, dúfame, že sa nočný orientačný beh odteraz stane tradíciou nášho internátu.

Výsledková listina

  (foto)

 

24. 10. - 10. 12. 2013 STOLNOTENISOVÝ TURNAJ

 V období dvoch mesiacov sa v ŠI 8 konal stolnotenisový turnaj chlapcov. Celkovým víťazom sa stal Martin Dobrovič, druhé miesto obsadil  Ján Daniel, tretí skončil Denis Kurek. Gratulujeme víťazom.  (viď výsledková listina)  

 

23. 10. 2013  ZAHRAJME SA S LITERATÚROU 

Cieľom literárneho krúžku v ŠI 3 je zlepšovať výchovno-vzdelávacie výsledky žiakov, získavať ich k celoživotnému vzdelávaniu, rozvíjať talenty, nadanie, zúčastňovať sa kultúrno-spoločenských aktivít. Vedúca krúžku PaedDr. Tatiana Šípošová preferuje uplatňovanie inovačných aktivizujúcich metód a foriem práce v náväznosti na výchovno-vzdelávaciu činnosť stredných škôl tak, aby zabezpečila individuálny rozvoj žiakov, podporila ich záujmy, potreby, spôsobilosti a zručnosti.

Žiaci prejavujú úctu ku kultúrnym a národným tradíciám, zaujímajú pozitívny postoj k rôznym druhom umenia, k vlastnej tvorbe, k participácii na živote v ŠI.

Dňa 23.10.2013 sa žiaci prvých ročníkov ŠI 3, ŠI 6 a ŠI 8 zúčastnili na medziinternátnej literárnej súťaži Zahrajme sa s literatúrou, v ktorej si overili vedomosti, ale aj recitačné zručnosti. Súťažiaci sa popasovali s 12 otázkami, dozvedeli sa o využití Verejnej knižnice Mikuláša Kováča na Okružnej ulici v Banskej Bystrici, vypočuli si hudobnú ukážku od Antonia Vivaldiho v podaní violistky Veroniky Greňovej a huslistky Kristíny Dratvovej.  Z akcie sa tešili nielen súťažiaci,  ale aj diváci. Rozdiely medzi družstvami neboli veľké. Všetci sa snažili vyhrať, no body určili víťazov takto:

1. miesto – dievčatá zo ŠI 3 - Viktória Klimková, Erika Hroncová, Daniela Hrabovská

2. miesto – chlapci zo ŠI 8 - Július Marko, Miroslav Papcún, Mike Šimonek

3. miesto – dievčatá zo ŠI 6 - Renáta Straková, Ingrid Hlbočanová, Jana Juričáková

Každý súťažiaci dostal knižnú odmenu. Srdečne blahoželáme.

(foto)

 

22. 10. 2013  KABU

Aj v tomto školskom roku sa KABU školského internátu konalo  v priestoroch najväčšieho diskotékového klubu v strednej Európe -  Ministry  of Fun v Banskej Bystrici. Po  programe a pasovaní prvákov do radov stredoškolákov (internatistov)  nasledovala diskotéka, ktorú si všetci naplno vychutnali. A výhercovia tomboly mali radosť aj zo zaujímavých cien. (foto)

 

21. 10. 2013  CHCEME ŽIŤ BEZ ZÁVISLOSTI

V priestoroch ŠI 8 sa konalo 1. kolo cyklickej súťaže žiakov školských internátov pod názvom "CHCEME ŽIŤ BEZ ZÁVISLOSTI". Bolo zamerané na  vedomosti z oblasti drogovej závislosti a prevencie..

 

18. 10. - 6.11. 2013 KNIHA NAŠICH SNOV

V priestoroch  ŠI 6 dievčatá počas troch týždňov spoločnými silami vytvárali  "knihu študentských snov a túžob".  A veru - nebolo ich málo. Teraz už len počkáme, či sa naozaj splnia. (foto)

 

3. - 9. 10. 2013  PAINTBALL

Paintball sa konal v dňoch 3.10., 8.10. a 9.10. 2013 popoludní v Sielnici pri Zvolene. Pre veľký záujem museli byť žiaci rozdelení na 3 skupiny po 20 hráčov. Hralo sa o získanie vlajky  a do posledného hráčav, ako sa žiaci vopred dohodli. Inštruktor nám tento rok predstavil aj nové signalizačné zariadenie  pre spustenie a zastavenie hry. Nik sa vážne nezranil, aj keď  tá posledná fotka  tomu nenasvedčuje. (foto)

 

3. 10. 2013  NÁVŠTEVA  FUN ARÉNY  NA DONOVALOCH

Prvýkrát v tomto školskom roku sme navštívili FUN ARÉNU na Donovaloch. Pekné popoludnie sme  po zdolaní  náročných prekážok v lanovom centre zakončili na bobovej dráhe. „Zubaté slniečko“  umocňovalo našu dobrú náladu a spokojnosť. (foto)

 

25. 9. 2013  TURISTICKÝ VÝLET  - VYSOKÉ TATRY – KÔPROVSKÝ ŠTÍT

V skorých ranných hodinách  sme vyrazili  do Vysokých Tatier. Za krásneho slnečného počasia sme  nádhernou Mengušovskou dolinou vystúpili k Hincovým  plesám (1945 m). Tí, ktorí mali „vyššie ciele“ pokračovali chodníkom do Kôprovského sedla (2185 m) a po krátkej prestávke „vybehli“ na vrchol Kôprovského štítu (2363 m) . Úchvatný pohľad na  mierne  zasnežené Tatry naozaj stál za to!

(foto)

 

 

ŠKOLSKÝ ROK 2012/2013

 

21. 6. - 23. 6. 2013 VÝLETO DO BANSKEJ ŠTIAVNICE

Odmenou za víťazstvo v cyklickej súťaži "Čo všetko vedia a dokážu študenti" bol trojdňový výlet do prekrásneho historického mesta Banská Štiavnica. (viac)

 

20. 6. 2013 TRAMPSKÝ VEČER

Príjemným spestrením života v ŠI bol aj trampský večer v Areáli zdravia pri Banskej Bystrici. Veľa smiechu, spevu, zábavy a hlavne "špecialít" pripravených na ohníčku spríjemnilo internátny život študentov.  (foto). ((Foto 

 

19. 6. 2013 TURISTICKÝ VÝLET DO SLOVENSKÉHO RAJA

Celodenný výlet do Slovenského raja sa konal v stredu, 19.6.2013. Tentoraz sme sa vybrali na ľahšiu túru do kaňonu Piecky – Biela dolina, pretože na výlet bolo prihlásených mnoho nových budúcich turistov, ale hlavne turistiek. Prvýkrát sa stalo, že s nami išlo viac dievčat ako chlapcov. No nedali sa nijako zahanbiť a keďže nemali žiadne problémy pri prekonávaní rebríkov, stúpačiek, či reťazí, nabudúce zvolíme ťažšiu trasu. Už sme sa aj dohodli: bude to polovica Prielomu Hornádu, Kláštorná roklina, Kláštorisko, Malý Kysel a Podlesok. Máte sa zas na čo tešiť. Zdraví vás krúžok Štúdio zážitku . (foto)

 

11. 6. 2013 ČO VŠETKO VEDIA A DOKÁŽU ŠTUDENTI - FINÁLE

Dňa 11. júna 2013 sa v Komornej sále Stredoslovenského osvetového strediska konalo šieste -  finálové kolo súťaže. Súťažiaci mali na domácu úlohu vyrobiť funkčný model z odpadového materiálu.. Hodnotilo sa praktické využitie výrobku, jeho estetický vzťahľad, použitie odpadových materiálov a prezentácia výrobku. Družstvo pani vych. Futákovej vytvorilo kŕmidlo pre sýkorky. Družstvo pani vych. Dymovej vyrobilo ozdobné koše na odpadky a závaes na pomôcky v kúpelni. Konkurenčné družstvá tiež nezaháľali. V druhej časti súťaže žiaci dostali 11 zánavných úloh, zameraných na šikovnosť, zručnosť a dôvtip. Súťaž bola veľmi zábavná a poučná. V celkovom hodnotení sa družstvo pani vych, Dymovej umiestnilona 2. mieste a družstvo pani vyvh. Futákovej zvíťazilo. Víťazi získali pohár, diplom a 3 dňový výlet do Banskej Štiavnice. Blahoželáme! (foto)

 

4. 6. 2013 BOWLING

Žiačky prvého ročníka sa zoznámili s ďalším netradičným športom - bowlingom. V priestroch PROFIBOWLINGU - nového bowlingového centra  v Banskej Bystrici zažili príjemné a zábavné popoludnie plné smiechu, ale aj dobrých športových výkonov. (foto)

 

23. 5. 2013 KURZ LUKOSTREĽBY

Dievčatá zo ŠI 6 absolvovali  kurz lukostreľby v areáli ZŠ Pieninská v Banskej Bystrici. Napriek "krutej" zime a nepriazni  počasia sa naše lukostreľkyne dobre zabávali.(foto)

 

21. 5. 2013 VOJNA KUCHÁROV

 Žiaci v medziinternátnej súťaži "ZDRAVIE NA TANIERI" preukázali okrem teoretických vedomostí aj kreativitu pri praktickej časti aranžovania zdravých pokrmov  (viď foto).   Súperi boli rovnocenní a všetci boli víťazmi.

 

16. 5. 2013 DIVADELNÉ PREDSTAVENIE CÁROVIČ

Pekné operetné predstavenie "Cárovič" mohli žiaci ŠI 6 vidieť v priestoroch Štátnej opery v Banskej Bystrici.

 

16. 5. 2013 RAFTING NA HRONE

Stalo sa už tradíciou, ktorá nebola prerušená od r. 2007, že prvé májové týždne s krúžkom Štúdio zážitku splavujeme Hron. Tohto roku sme splavovali zo Šalkovej (nad Banskou Bystricou smerom na Brezno) do Vlkanovej (pod Banskou Bystricou smerom na Zvolen). Upozorňujeme, že splavovať znamená ísť po prúde dolu, niektorí jedinci (a novinárov nevynímajúc) v tom totiž nemajú úplne jasno.  Rafting – znamená splav na nafukovacích raftových člnoch. Tohto roku sme boli na Hrone dvakrát - 8.5. a 16.5.2013. Súčasťou splavu bola teda aj atraktívna plavba cez mesto Banská Bystrica, opekačka v kempe RAFT v Iliaši a hlavne vlkanovské pereje – najkrajší úsek Hrona vôbec, ktorý je možné splavovať opakovane, keď má kto vyniesť rafty. Niektorí nadšenci boli aj päťkrát po sebe. A čo je najdôležitejšie, vyšlo nám krásne počasie. Veď si pozrite fotky

 

14. 5, 2013 FUTBALOV´Y TURNAJ DIEVČAT

Futbalový turnaj dievčat, ktorý sa uskutočnil v priestoroch ZŠ Spojová v Banskej Bystrici priniesol veľa smiechu, zábavy a pekných športových výkonov. Za účasti družstva z ŠI Turčianskej Teplice a dvoch družstiev dievčat nášho internátu sa víťazom stalo družstvo dievčat zo ŠI Internátna 6, druhé bolo družstvo PaSA z Turčianskych Teplíc a trietie miesto obsadilo družstvo zo ŠI Havranské 3. (foto)

 

6. 5. 2013 ČO VŠETKO VEDIA A DOKÁŽU ŠTUDENTI

Piate kolo cyklickej súťaže žiakov stredných škôl bolo zamerané na vedomosti o banskobystrickom kraji a športe  v AŠK Dukla Banská Bystrica. Naši zástupcovia - "Dymovci" obsadili prvé miesto,  ďalšie družstvo "Futákovci" obsadili druhé miesto.  Už teraz sa tešíme za záverečné kolo,  zamerané na súťaže v šikovnosti a zručnosti, ktoré rozhodne o celkovom víťazovi súťaže. (foto)

 

2. 5. a 7. 5. 2013 MAJÁLES v ŠI

Chlalpci z ŠI 8  prišli pozdraviť dievčatá z ŠI 3 a ŠI 6  "májkou" a hudobným programom. Veselá zábava plná spevu, tanca a smiechu zavládla našom ŠI. (foto)

 

2. 5. 2013 KURZ LUKOSTREĽBY

Záujemci z radov študentov absolvovali základný kurz lukostreľby na ihrisku ZŠ na Pieninskej ulici v Banskej Bystrici. Chlapci a dievčatá pod vedením inštruktura získali prvé skúsenosti v športovej streľbe z luku. A veru našli sa aj talenty - niektorí ostrostrelci trafili aj desiatku. (foto)

 

30. 4. 2013 NOČNÉ POZOROVANIE HVIEZD

V podvečerných hodinách sa skupina žiakov z ŠI 6 a ŠI 8  vydala na cestu (za hviezdami) na Hvezdáreň na Vartovke.  Po krátkej zastávke na Bystrickej Kalvárii  sme dosiahli Vartovku na Urpíne. Po krátkej besede s astronómom a základných informáciach o hvezdárni sme vystúpili do kopuly, kde nám ďalekohľad odhalil na olohe Jupiter, hviezdokopy, ale hlavne nádherný Saturn. (foto)

 

24. 4. 2013 ZUMBA MARATÓN

V priestoroch telocvične ZŠ na Moskovej ulici sa uskutočnil pod vedením p. vych. Mayerovej a Holíkovej  druhý ročník  ZUMBA MARATÓNU.

 

15. 4. CHARITATÍVNA ZBIERKA

Zástupcovia žiackej rady odovzdali prostriedky, ktorými prispeli naši žiaci v rámci charitatívnej zbierky pre detskú onkológiu FN FDR Banská Bystrica.

(foto)

2.3. 4. 2013 ROZLÚČKA SO ŠTVRTÁKMI

V priestoroch Divadla JGT vo Zvolene sa konala  slávnostná rozlúčka so štvrtákmi. Súčasťou rozlúčky bol krátky kultúrny program, vyhodnotenie odmenených žiakov, divadelné predstavenie Dokonalá svadba a záverečný raut. (foto)

 

17. 4. 2013 INTERNÁRNA SUPERSTAR

Školský internát pri PaSA v Turčianskych Tepliciach zorganizoval 2. ročník súťaže amatérskych spevákov. Zúčastnilo sa  13 súťažiacich z piatich internátov. Náš internát úspešne reprezentovali Janka Dekická, Miška Regulíková a Nikola Lebocová. (foto)

 

16. 4. 2013 MISS HAIR

16. apríla 2013 sa v ŠI 6 uskutočnila už tradičná súťaž o najkreatívnejší účes  MISS HAIR – 2013. Táto súťaž sa u dievčat teší veľkej obľube. Dievčatá každý rok predvádzajú úžasné vlasové kreácie od výmyslu sveta. Tento rok nebol výnimkou... (foto)

 

12. 4. 2013 DEŇ NARCISOV

12. apríla 2013 sa 9 žiačok zo ŠI 3 podieľalo na organizačnom zabezpečení Dňa narcisov - jedinej verejno-prospešnej finančnej zbierky organizovanej Ligou proti rakovine. Patrí im poďakovanie.  (foto)

 

26. 3. 2013 TURNAJ V SCRABBLE

Konal sa 13. ročník SCRABBLE turnaja o Majstra ŠI.

Ako každý  rok, aj v tomto školskom roku sa uskutočnil v ŠI 8  turnaj v SCRABBLE o "Majstra ŠI".  Prihlásilo sa naň 12 žiakov. Odohrali sme 5 riadnych kôl a najlepší štyria hráči postúpili do finále, v ktorom museli zvládnuť ešte ďalšie 3 kolá – každý s každým. Turnaj skončil 26.3.2013. Na prvom mieste sa prekvapivo umiestnil žiak 1. ročníka Patrik Verseghy, čo nebýva v histórii turnaja zvykom. Prváci takéto méty často nedosahujú. Druhý bol maturant Denis Leonov, tretí ostrieľaný scrabblista Michal Úraz a "zemiaková" medaila (i keď u nás to bola čokoládová) sa ušla nádejnému scrabblistovi Rudolfovi Kučerovi. Viď  foto  finálových zápasov, ocenených víťazov a diplomy.

 

6. 3. 2013 HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

Dievčatá prvého ročníka - Paulína Bakšová a Emma Koštialiková - reprezentovali náš školský internát  na obvodnom kole súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín 2013. Napriek tomu, že do ďalšieho kola nepostúpili, so svojím vystúpením  môžu byť spokojné..(foto)

 

6. 3. 2013 ŠACHOVÝ TURNAJ

Dňa 6. 3. 2013 sa v ŠI 8 konal celointernátny šachový turnaj. Zúčastnili sa ho žiaci ŠI 3, ŠI 6 a ŠI 8 v počte 16. Počas celého turnaja vládla príjemná a zároveň súťaživá atmosféra. Pre žiakov bolo pripravené občerstvenie, diplomy a hodnotné ceny. Každý súťažiaci dostal za účasť malú pozornosť. Víťazom sa stal Denis Leonov zo ŠI 8. Druhé miesto si vybojoval Adrián Kormoš zo ŠI 3. Tretí najlepší šachista je Richard Hronec zo ŠI 8. Diplomy odovzdali víťazom p. vychovávateľ RSDr. Anton Kamas zo ŠI 3 a p. vychovávateľka Mgr. Eva Smrečanová, ktorá je zároveň vedúca krúžku Hry pre všetkých, ktorý bol organizátorom turnaja. Aj dve zúčastnené dievčatá dokázali, že sú obávané súperky v šachu. Celý priebeh turnaja sme zachytili na fotoaparát a vyhotovili sme nástenku, aby sme ukázali, ako zábavne sa dá prežiť popoludnie v školskom internáte. Pozrite sa aj vy. (foto)

 

19. 2. 2013 LEZECKÁ STENA "PAVÚK"

Netradičný šport - lezenie na umelej lezeckej stene si získalo u žiakov veľkú obľubu. Zahrali sme sa na "pavúkov" a aj úplní nováčikovia zdolali svoje prvé  výškové metre na stene s úsmevom. (foto)

 

14. 2. 2013 VALENTÍNSKA VEČERA

Chlapci z krúžku Kuchári bez čapice (ŠI 8) pozvali na slávnostnú valentínsku večeru dievčatá z krúžku Moderná kuchárka (ŠI 6). Presvedčili dievčatá, že variť naozaj vedia. Večer  ukončili zábavnou súťažou "Aktivity". (foto)

 

14. 2. 2013 VALENTÍNSKA POŠTA

Dňa 14.2. 2013 sa zrealizovala na našich intrernátoch  "Valentínska pošta". Žiaci mali možnosť vlastnoručne vytvoriť originálne valentínske pozdravy a zaslať ich prostredníctvom "Valentínskej pošty" na ktorýkoľvek internát ŠI3, ŠI6 či ŠI8. Valentínky bolo možné vhadzovať do vopred pripravených schránok, ktorých obsah rozdávali žiaci zo ŽR konkrétnym adresátom. Na internátoch sa tak vytvorila príjemná atmosféra a mnohí v  tento "deň zamilovaných" prejavovali svoje nadšenie radostným úsmevom a pozitívnou náladou. (foto)

 

14. 2. 2013 VALENTÍNSKA KVAPKA KRVI

Pod heslom "Darovaním krvi pomáham zachraňovať životy" sa 11 žiakov zo ŠI - 3 Havranské zúčastnilo darovania krvi na transfúznej stanici v NFDR. (foto). 19. 2. 2013 sa dievčatá z ŠI pridali k Valentínskej kvapke krvi a odovzdali spolu 1,6 l krvi.

 

30. 1. 2013 ČO VŠETKO VEDIA A DOKÁŽU ŠTUDENTI

Tretie kolo tejto cyklickej súťaže bolo zamerané na plávanie, v ktorom boli naši žiaci úspešní - "Futákovci" zaplávali najlepší čas a boli v tomto kole najlepší. "Dymovci" skončili na 3. mieste. Už sa tešíme na ďalšie kolo,. ktoré by malo byť zamerané na bowling. (foto)

 

29. 1. 2013 BIELE PEKLO - DIVADELNÉ PREDSTAVENIE

Biele peklo, alebo mne sa to stať nemôže, tanečno - dramatické predstavenie, ktoré  videla skupina našich žiačok (58) v Štátnej Opere DJGT v Banskej Bystrici. Všetci sa zhodli - bol to zážitok.

 

17. 12. 2012 VIANOCE V INTERNÁTE

V tento deň sa v školskom internáte uskutočnili predčasné Vianoce. Koledami a  piesňami prišiel Mikuláš so svojím čertovsko-anjelským sprievodom pozdraviť  internatistov a "dobrým deťom" priniesol aj darčeky. Chlapci a dievčatá pripravili pre všetkých  v ŠI 6  "slávnostné občerstvenie (brutálny punč a bozkávací chlebík)", a že malo úspech.... (foto)

 

13. 12. 2012 LUCIE V INTERNÁTE

Aby sme nezabudli na všetky  predvianočné tradície, pripomenuli nám Lucie svoju "magickú moc". Všetky Lucie z ŠI 6 zahalené do bielych plachiet a vyzbrojené sviečkami a metličkami  vo večerných hodinách prekvapili (a niektorých až vydesili) naše dievčatá a najmä chlapcov v ŠI 8. Z izieb vymietli všetky zlé sily a s veľkou radosťou  urobili krížiky cesnakom na čelá svojim kamarátom. Vraj, ... aby ich v budúcom roku všetko zlé obišlo! (foto)

 

 

13. 12. 2012 SLÁVNOSTNÁ PREDVIANOČNÁ VEČERA

Členky krúžku Moderná kuchárka pripravili pre svojich kamarátov z krúžku Kuchári bez čapice stávnostnú predvianočnú večeru. Dobré jedlo a krásne pripravený stôl prispeli k výbornej atmosfére podujatia. Už teraz sa dievčatá tešia  na Valentína - vtedy budú totiž pre nich variť  chlapci - vraj sa nenechajú zahanbiť... (foto)

 

 

12. 12. 2012 (NE)TRADIČNÁ LEZECKÁ STENA

V spolupráci so študentami UMB sme pre žiakov našich troch internátov pripravili už druhý ročník tohoto "netradičného podujatia". Žiaci boli  rozdelení do dvoch družstiev, ktoré si vytvorili svoju vlajku a vydali sa na expedíciu. Najskôr si museli poskladať zničenú mapu a potom sa už vydali na trať,  pri ktorej prekonávali rôzne  prekážky - visutú sieť, naťahovali fixy a prenášali materiál v stene, transportovali raneného a vystupovali na vrchol.  A verte - neverte, bolo aj veľa zábavy, spokojnosti a smiechu... Na konci na súťažiacich čakala sladká odmena. (foto)

 

12. 12. 2012 NOVÉ TRENDY V LÍČENÍ

Dievčatá sa potešili zaujímavému podujatiu, zameranému na nové trendy v líčení, ktoré sa konalo priamo v našom ŠI.  Odbroné rady týkajúce sa starostlivosti o pleť a  ukážky líčenia boli veľmi zaujímavé. (foto)

 

 

11. 12. 2012 ČO VŠETKO VEDIA A DOKÁŽU ŠTUDENTI - 2. kolo

Druhé kolo tejto cyklickej súťaže bolo zamerané na halové veslovanie. Naši žiaci "Futákovci" obsadili prvé miesto, tretie obsadili "Dymovci"  Pre mnohých nová - netradičná športová disciplína - preverila sily všetkých súťažiacich. A že sa aj zapotili... (foto)

 

 

10. 12. 2012 VIANOCE V KNIŽNICI

     Po roku k nám znovu prichádzajú Vianoce – sviatky šťastia, pokoja a lásky. Ani sa nenazdáme a o chvíľu si v kruhu svojich  najbližších zasadneme k štedrovečernému stolu, zapálime sviečky, rozbalíme darčeky...

     Na tento krásny okamih si predsa len musíme ešte chvíľu počkať. Aby sme si toto čakanie spríjemnili, Verejná knižnica Mikuláša Kováča v pobočke na Okružnej ulici dňa 10. 12. 2012 pripravila pre deti a seniorov spoločné predvianočné posedenie pod názvom Predvianočná knižnica. V podaní detského folklórneho súboru Prvosienka, detí z hudobnej školy Róberta Tatára a detí zo ZŠ Narnia zazneli koledy, verše a novoročné vinše. Potešilo aj divadielko           O rukavičke zahrané deťmi zo ZŠ Okružná. Súčasne prebiehala, ako každoročne, burza hračiek a kníh s výnosom pre detských pacientov v banskobystrickej fakultnej nemocnici. Výrobou spoločného snehuliaka sme si pripomenuli príchod zimy. Babičky s penziónu Jeseň a Klubu dôchodcov na Internátnej ulici pripravili pre deti zdobenie vianočných perníkov a výstavku vlastnoručne vyrobených vianočných ozdôb. Pospomínali si na Vianoce svojej mladosti, vianočné zvyky a tradície. Príjemné posedenie spestrili svojím zaujímavým vystúpením aj dievčatá a chlapci zo ŠI Internátna 4. Recitovali, hrali, spievali, vinšovali, rozdávali medovníčky a drobné, vlastnoručne vyrobené darčeky. Krásne chvíle predvianočnej atmosféry ukončili spoločne zaspievanou a zahranou piesňou Tichá noc a prianím pokojného prežitia vianočných sviatkov.

     Vianoce, čas pokoja, lásky, porozumenia, čas, kedy zatíchnu zbrane a zmäknú srdcia. Prežime ich v atmosfére pohody, odpustime si všetky nedorozumenia, zabudnime na krivdy, aby sme mohli vykročiť do nového roka s úsmevom na tvári. 

     Dievčatá a chlapci z hudobného krúžku, literárneho krúžku, krúžku zdravého životného štýlu, tvorivej dielne a klubu priateľov knižnice v ŠI Internátna 4 s pani vychovávateľkami.

(foto)

 

 

6. 12. 2012 PEČENIE VIANOČNÝCH PERNÍKOV

Dievčatá a chlapci z krúžku  Zdravý životný štýl  predvádzali svoje majstrovstvo pri pečení vianočných medovníčkov. S veľkou chuťou a nasadením

pripravili sladké dobroty pre maškrtné jazýčky svojich kamarátov. (foto)

 

 

6. 12. 2012 MIKULÁŠSKA KVAPKA KRVI

Presne na Mikuláša dievčatá z ŠI 6 boli darovať krv vo FNDR v Banskej Bystrici. Zdenka, Ivanka a Marianka spolu darovali  1200 ml tejto vzácnej tekutiny. Ostatné dievčatá musia cez Vianoce nabrať potrebné kilogramy,  aby mali aspoň 50 kg, pretože inak sa nebudú môcť zapojiť do pokračovania tohto podujatia v budúcom roku. Ďakujeme. (foto)

 

 

5.12. 2012 MIKULÁŠ v ŠI 6

Šikovné kuchárky - členky krúžku Moderná kuchárka - pripravili pre svoje kamarátky sladké mikulášske prekvapenie, ktoré čakalo dievčatá pri príchode do internátu. Vianočná hudba, slávnostná rozhlasová relácia a dobrá nálada vytvorili príjemnú atmosféru v celom internáte. (foto)

 

 

 

15. - 30. 11. 2012 NAJSILNEJŠÍ MUŽ ŠI

Počas celého školského roka chlapci pravidelne navštevujú priestory posilňovne. Svoju fyzickú zdatnosť a chuť súťažiť preukázali v novembri 2012 na  2. ročníku súťaže o „NAJSILNEJŠIEHO MUŽA ŠI“. Súťaže sa zúčastnili chlapci zo ŠI Internátna 8 a ŠI Havranské 3. V tomto školskom roku sa najsilnejším mužom v ŠI stal Šimon BELKO (123 b), na druhom mieste skončil Ondrej FRANDEL (118 b) a tretím naj silákom sa stal Pavol GABLAS (109 b). Gratulujeme!  (foto)

 

14. 11. 2012 MOCA(D)RÁMY

Dievčatám sa  divadlelné predstavenie Moca(d)rámy v BDNR v Banskej Bystrici veľmi páčilo a už sa tešia na ďalšie, tentokrát v  Opere DJGT v januári 2013. (foto)

 

 

8. 11. 2012  STRETNUTIE GENERÁCIÍ PRI SPOLOČENSKÝCH HRÁCH

Veľkej obľube sa tešia spoločenské hry seniorov z Penziónu Jeseň s chlapcami a dievčatami z nášho ŠI. Hráčska vášeň pri Človeče nehnevaj sa, kartových hrách či šachu úplne popiera vekové rozdiely medzi súpermi. (foto)

 

6. 11. 2012  ČO VŚETKO VEDIA A DOKÁŽU ŠTUDENTI - 1. kolo

V popoludájších hodinách sa v priestoroch lezeckej steny Pavúk uskutočnilo 1. kolo cyklickej súťaže "Čo všetko vedia a dokážu študenti", ktoré bolo zamerané na preukázanie sily, rýchlosti a šikovanosti na lezeckej stene a prekážkach. Náš internát reprezentovali 2 družstvá chlapcov a dievčat. Aj napriek ich veľkej snahe našli svojich premožiteľov  a obsadili pekné  druhé miesto "Dymovci" a tretie "Futákovci". (foto)

V ďalšom kole súťaže - 11. decembra 2012 - si žiaci zmerajú sily v halovom veslovaní.

 

23. 10. 2012  KABU

KABU školského internátu bolo zorganizované  v priestoroch najväčšieho diskotékového klubu v stredenj Európe -  Ministry v Banskej Bystrici. Po zaujímavom programe a pasovaní prvákov do radov stredoškolákov (internatistov)  nasledovala diskotéka (robil ju skvelý profesionálny DJ Dave), ktorá sa páčila asi každému. Mnohí mali radosť aj zo zaujímavých cien, ktoré vyhrali v tombole... (foto) + (foto 1)

 

 

8. - 18. 10. 2012  PAINTBALL

Je už našou jesennou krúžkovou tradíciou, že v mesiaci október chodíme hrať v popoludňajších hodinách paintball na  ihrisko v dedinke Sielnica pri Zvolene. Aj v tomto roku sa na podujatie prihlásilo veľa žiakov (72), preto sme sa rozdelili do troch skupín a v dňoch 8.10., 11.10.  a 18.10.2012.

Paintball je akčný adrenalínový šport, v ktorom nerozhoduje fyzická sila a kondícia, ale schopnosť  strategicky a takticky premýšľať a rýchlo reagovať. Učí hráčov spoločnej koordinácii tímu a zodpovednosti. Môžu ho hrať muži, ženy i väčšie deti. Dievčatá môžu hrať dokonca lepšie ako chlapci, čo dokazuje aj veľký záujem prihlásených dievčat o túto zábavu a veru - bola to zábava...(foto)

    Spolu s raftingom je najobľúbenejšou aktivitou členov krúžku Štúdio zážitku.          

                    

 

15. 10. 2012  POVEDZ MI,  ČO ČÍTAŠ

Od 15. do 30. októbra 2012 mali dievčatá z internátu možnosť formou interaktívnej tabule navzájom sa informovať o svojich najobľúbenejších prečítaných knihách. Dozvedeli sa, ktorá kniha je pre ne: „to pravé orechové...; srdcovka...; tá pravá šálka kávy,...“  Literárne diela,  ktoré žiačky najviac zaujali sa pokúsime doplniť do našej internátnej knižnice. (foto)

 

9. 10. 2012  PRECHOD VEĽKEJ FATRY

Aj napriek zrána rozpačitému počasiu sme sa vydali na už dlho plánovaný prechod Veľkou Fatrou. Prvú fázu trasy sme absolvovali autobusom, ktorým sme sa presunuli od internátu do Bystrickej doliny na stanovište - Pánska koliba. Odtiaľ sme už vyrazili pešo. Nádhernou jesennou prírodou sme po necelej hodine chôdze dorazili k horskému hotelu Kráľova studňa, tesne pod hrebeňom Fatry.  Tu sme si oddýchli a pokračovali v ceste. Na hrebeni nás okrem slniečka privítal vietor, ktorý nás sprevádzal počas celej trasy.  Navštívili sme symbolický cintorín obetí Veľkej Fatry a potom sme sa už vydali  na niekoľkohodinovú cestu po hrebeni. Našou prvou zastávkou bol vrchol Krížnej, ktorý nás privítal čarovnou hrou počasia - zmesou ľadu, slnka a  hmly, ktorú nám prudký vietor vyháňal z doliny priamo pod nohy. Ďalej sme pokračovali na najvyšší vrchol hrebeňa Ostredok, kde nás okrem krásnych výhľadov,  od Martinských hôľ  cez Nízke až  po Vysoké Tatry, uvítalo bezvetrie a slniečko. Chvíľku sme si to užili a pokračovali v ceste (v sprievode neustáleho vetra a občasnej hmly) cez Suchý vrch na Ploskú. Tu sme sa naposledy pokochali výhľadmi  a zostúpili sme do Vyšnej Revúcej,odkiaľ sme sa autobusom vrátili do Banskej Bystrice. Bolo to krásne, namáhavé a hlavne  zaujímavé ...  (foto)  

 

 

26. 9. 2012 TURISTICKÝ VÝLET - VYSOKÉ TATRY

V skorých ranných hodinách sme vyštartovali autobusom na celodenný  výlet do Vysokých Tatier. Hoci bol krásny deň, ako stvorený na turistiku , v prvých hodinách našej cesty nám Tatry predviedli  svoje čaro - úžasné farby jesennej prírody v Doline Zeleného plesa, chladnú krásu tatranských štítov a nádherný výhľad na hrebeň Belianskych Tatier.  Potom nám však Tatry ukázali aj svoju odvrátenú tvár  - veterná smršť, ktorá nás privítala na Veľkej Svišťovke, všetkých trochu prekvapila a aj potrápila cestou na Skalnaté pleso. Tu sme sa na chvíľu ukryli pred vetrom, oddýchli si  a potom sme po Tatranskej magistrále pokračovali v ceste na Hrebienok. Cestou sme sa zastavili na Zamkovského chate, poobdivovali  vodopády a v opäť krásnom slnečnom počasí sme ukončili svoju púť v Starom Smokovci kde nás čakal autobus.  Unavení ale spokojní sme dorazlili do Banskej Bystrice, kde sa z nás - vetrom ošľahaných turistov - opäť stali študenti. (foto)

 

 

25. 9. 2012  FUN ARÉNA DONOVALY

Dňa 25. 9. 2012 si žiaci z internátu overili svoju silu, odvahu a šikovnosť vo Fun aréne na Donovaloch.  A bolo sa na čo pozerať... (foto)

 

 

25. 9. 2012  HRY V PRÍRODE

Jedného krásneho jesenného dňa sme sa v malebnom prímestskom lesoparku rozdelili do skupín, hľadali podľa mapy číselné kódy na skrytých miestach, zdolávali lanové prekážky, formou zaujímavej hry „lovecká sezóna“ zbierali indície s rôznou hodnotou a koniec dňa sme zavŕšili opekačou.  (foto)